ЗНО 2021: особливості та новини

31.01.2021
Поділитись в соцмережах:
ЗНО 2021: особливості та новини

ЗНО 2021: особливості та новини

Пропонуємо вам добірку Інтернет-ресурсів

"ЗНО 2021: особливості та новини"

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) — це державна установа, яка здійснює зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на певному освітньому рівні, та проводить моніторингові дослідження якості освіти.

Інформація щодо проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, про організацію та проведення зовнішнього незалежного оцінювання, нормативні документи, які регулюють його проведення.

ЗНО-2021: Особливості незалежного оцінювання та ймовірність впровадження платних послуг - Навчальний рік ще в розпалі, однак влада вже готується до його закінчення, а головне – до проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Про майбутні іспити варто вже замислитися і тим, хто наступного року закінчує школу та планує здобувати вищу освіту. Адже реєстрація на складання ЗНО розпочнеться вже за два місяці.

Про особливості ЗНО 2021 року та коли учні зможуть складати додаткові предмети за окрему плату, розповідаємо детальніше.

платному ЗНО учасники зможуть не раніше 2022 року.

Повна інформація про ЗНО-2021 - У 2021 році зовнішнє незалежне оцінювання буде відбуватися з певними змінами. Тестування проводитиметься з 21 травня до 16 липня. Зареєструватися для участі в ЗНО можна в період з 1 лютого до 5 березня 2021 року.

Для проходження ДПА у формі ЗНО керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів до 1 березня 2021 року. До 30 квітня 2021 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

З 2021 року ЗНО з математики стане обов'язковим - З 2021 року ЗНО з математики стане обов'язковим, а тривалість тесту з мови та літератури збільшиться на 30 хвилин

З 2021 року випускників шкіл очікують нововведення: вони обов'язково складатимуть Державну підсумкову атестацію з математики у формі ЗНО, а тривалість іспиту з української мови та літератури планують збільшити зі 180 хвилин до 210.

Загалом із наступного року випускники повинні скласти ДПА з чотирьох предметів (раніше було три): з української мови та літератури, математики, історії України/ іноземної мови (на вибір), ще один предмет на вибір.

Сюрпризи для школярів та абітурієнтів: Як хочуть поміняти систему ЗНО

ЗНО щороку має свої особливості, але вже найближчим часом систему тестування хочуть змінити кардинально

Якщо в нашій країні щось працює відносно стабільно і коректно, то це необхідно реформувати. Або принаймні трансформувати. Очевидно, саме з такої логіки виходять чиновники, особливо молоді, особливо ті, які щойно прийшли до влади. Не оминула ця доля й нещодавно призначеного міністра освіти Сергія Шкарлета. Він вирішив трансформувати зовнішнє незалежне оцінювання - ЗНО. Коли саме відбудеться трансформація, Шкарлет не уточнив.

Особливості ДПА та ЗНО у 2021 р

Наказ МОН про підготовку та проведення ЗНО-2021;

Календар ЗНО-2021;

Перелік навчальних предметів на ЗНО-2021 (демонстраційні варіанти завдань, розбір завдань, відповіді на питання).

До уваги випускників: у ЗНО 2021 року внесли кілька змін

У цьогорічному ЗНО, відповідно до наказу  Міністерства освіти та науки України, є певні відмінності із попередніми роками. Для участі у ЗНО можна буде обирати п’ять предметів.

Про це сьогодні під час брифінгу розповіла керівник Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

Для отримання документа про повну загальну середню освіту треба обрати 4 предмети. І ці предмети є чітко визначені. Українська мова, математика – обов’язкові, третій предмет на вибір – історія України чи іноземна мова, і четвертий – на вибір учасника із того переліку з 11 предметів, які пропонує український центр оцінювання якості освіти.

ЗНО-2021: на що варто зважати, готуючись до тестування

На сайті Українського центру оцінювання якості освіти опубліковано характеристики сертифікаційних робіт, критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю та програми зовнішнього незалежного оцінювання.

У Центрі пропонують ознайомитися з інформацією, яка допоможе майбутнім учасникам підготуватися до проходження зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року.