Інформаційний дайджест ”Чорний біль України”

26.04.2021
Поділитись в соцмережах:
Інформаційний дайджест ”Чорний біль України”
Чорний біль України
Чорнобиль…Слово це стало символом горя і страждання, покинутих домівок.
Минає 35 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенно екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, яка нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей.
Якби не подвиг людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу.
Аварія на Чорнобильський АЕС визнана найсерйознішою і гіршою аварією в ядерній історії людства.
Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30-40 разів більшою, ніж при вибуху атомної бомби в Хіросімі.
Грінпіс стверджує що аварія в Чорнобилі стала причиною смерті від раку близько 90 тисяч осіб по всьому світі.
Радіаційного забруднення зазнали одинадцять областей колишнього Радянського Союзу, в яких проживає 17 мільйонів людей, з них в Україні – понад 10 мільйонів.
Понад 400 тисяч жителів змушені були залишити свої домівки, які опинилися в зоні радіоактивного забруднення, з них більше 200 тисяч – в Україні.
Офіційні джерела стверджують, що потрібно буде до 100 років, перш ніж станція буде повністю списана.
Низький уклін всім хто боровся зі страшною бідою. Священна пам’ять про Ваш подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу.