Книжкові розкладки до Дня українського козацтва, до свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України в книгозбірнях міста

13.10.2020
Поділитись в соцмережах:
Книжкові розкладки до Дня українського козацтва, до свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України в книгозбірнях міста

Книжкові розкладки до Дня українського козацтва,

до свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України

в книгозбірнях міста

 

До Дня Покрови,  Дня українського козацтва та Дня захисника України, що відзначаються 14 жовтня у бібліотека міста для постійних відвідувачів та для тих хто захоплюється історією своєї держави, оформлені книжкові виставки та розкладки, які присвячені найбільш яскравим постатям Війська Запорізького та їх державній діяльності.

Найбільшим і найзначущим святом була Покрова для козаків. У цей день на Січі відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали заступницею і покровителькою православного воїнства.

На честь Покрови козаки будували багато храмів, деякі з них збереглися й донині. Тож не дивно, що через століття це свято здобуло в Україні ще й другу назву – Козацька Покрова. Після указу президента України від 1999-го року день 14 жовтня відзначається як День українського козацтва, а з 2014 року відзначається День захисника України.