Міжнародний день рідної мови

23.02.2020
Поділитись в соцмережах:
Міжнародний день рідної мови

«Своєї мови рідної і свого рідного звичаю вірним серцем держітеся. Тоді з вас будуть люди як слід, тоді з вас громада буде шанована і вже на таку громаду ніхто своєї лапи не положить» (Пантелеймон Куліш)

Як би банально це не звучало, але мова – це справді душа народу, його інтелектуальний портрет, те єдине і невідворотне, що об’єднує всіх людей, те, чим пишеться історія народу.

З нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови бібліотекарі бібліотеки-філії № 3  завітали на інформаційну годину «Мова – основа культури нації» до школярів 6-7 класів ЗОШ № 8.

Мета заходу – поглянути на історію свого народу, збагнути роль рідної мови в утвердженні української державності, пригадати тернистий шлях боротьби української мови за Незалежність. Після століть катувань наша мова вижила, і чи не це є головним знаком небес, що ми просто не маємо морального права її покинути напризволяще.

Увазі учнів була представлена розповідь про «живі» мови світу, про історію рідної української мови та її шлях, про святкування даного свята у світі. Також учні з задоволенням взяли участь у вікторині «Юні знавці рідної мови», де показали досить високі знання. Щиро дякуємо за співпрацю вчителям ЗОШ № 8 Руслані Мілашиній та Ірині  Черуха, а також допитливим, розумним, активним учням. Ви супер!!!

Мова, писемність, освіта – це ті цеглинки, на яких формується національна ідентичність, суспільство, державні інституції. Мову вбити неможливо, бо номільнально вона не має тіла. Вона – душа, а душа, як відомо    – безсмертна.