Свято мови «Наша мова – мова вічної землі»

23.02.2020
Поділитись в соцмережах:
Свято  мови «Наша мова – мова вічної землі»

Рідна мова – основа духовного життя кожного народу. До Міжнародного Дня рідної мови бібліотекарі бібліотеки-філії № 9 разом із студентами Рівненського музичного училища та викладачем Нелею Шерудою провели свято «Наша мова – мова вічної землі…».

 Студенти читали вірші українських письменників про мову, гуморески , відповідали на запитання мовної вікторини.

Про значення української мови розповіла присутнім провідний бібліотекар Тетяна Логін. Історія свята, на жаль, має трагічний початок. В 1952 році влада Пакистану проголосила урду єдиною державною мовою, хоча рідною вона була лише для 3% населення. Це було негативно сприйнято і почалися протести.

21 лютого1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) влада жорстоко придушила демонстрацію, поліція та військові вбили кількох людей. Після проголошення незалежності у Бангладеш 1971 року, цей день став днем полеглих за рідну мову, днем мучеників. Через багато років, аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови, як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні, оскільки з 6000 мов світу близько половині загрожує зникнення.

Тож 21 лютого, починаючи з 2000 року, вся світова спільнота відзначає День рідної мови.