Ювілей бібліотеки-філії № 4

03.11.2019
Поділитись в соцмережах:
Ювілей бібліотеки-філії № 4

Є дати і події, які є визначними. До таких дат сміливо можна віднести 65-річчя Золотіївської бібліотеки. Ювілей – добра нагода, щоб підвести підсумки минулого, дати оцінку сьогодення і поринути в майбутнє.

Бібліотека-філія № 4 завжди займала почесне місце у культурному та духовному розвитку мікрорайону Золотієва.

Перша бібліотека у Золотієві знаходилася в будинку, що раніше належав чеху-переселенцю (неподалік сучасного магазину «Продукти»). Тут можна було взяти книги додому, а також читати на місці. Приміщення, в якому зараз знаходиться книгозбірня, слугувало млином за часів польської влади.

У 60-х роках млин переобладнали під місцевий клуб, де молодь збиралася та весело проводила дозвілля. Часто, зі спогадів читачів поважного віку, у клубі показували кінофільми.

Минулого року в бібліотеці було зроблено капітальний ремонт. Книгозбірня оновилася як зовні, так і всередині.

 Немаючи ні дитячого садочка, ні школи, у мікрорайоні Золотіїв, бібліотекар усі заходи проводить у бібліотеці. Для читачів та відвідувачів організовуються конкурси, вікторини, народознавчі свята.

Справжньою перемогою для громади Золотієва стало створення літературної резиденції «LitHouse» на базі бібліотеки-філії № 4. Проект реалізують Рівненська централізована бібліотечна система та громадська організація «Агенція сталого розвитку міста» за підтримки  Українського культурного фонду.

В рамках роботи проекту відбулися майстер класи по написанню мемуарів від Ірини Баковецької, кіновечори просто неба, літературні читання для місцевих жителів.

Цінним подарунком на ювілей бібліотеки стало створення книги «Золотіїв». Книга присвячена історії мікрорайону та поетичній творчості місцевих жителів.

Є надія, що внесок у розвиток бібліотеки оцінять нащадки і вона залишиться культурним та духовним осередком краю.