Виставка-інсталяція «Зелена неділя квітує чар-зіллям»

29.05.2026
Поділитись в соцмережах:
Виставка-інсталяція «Зелена неділя квітує чар-зіллям»

Виставка-інсталяція

«Зелена неділя квітує чар-зіллям

У бібліотеці-філії №5 оформлено виставку-інсталяцію «Зелена неділя квітує чар-зіллям», присвячену одному з найулюбленіших і найшанованіших свят українців — Святій Трійці, або Зеленим святам.

Свята Трійця символізує духовне оновлення, єдність людини з Богом і красу навколишнього світу. Це величне християнське свято нагадує про біблійну подію сходження Святого Духа на апостолів, яка стала днем народження Християнської Церкви та відкрила людству істину про триєдність Бога — Отця, Сина і Святого Духа.

У народній традиції Зелені свята тісно пов'язані з вшануванням природи. Оселі та храми прикрашають запашними травами, гілками дерев і квітами, які символізують життя, добробут, здоров'я та Божу благодать. Недарма кажуть, що саме в ці дні земля вкривається особливою зеленню, а чар-зілля набирає цілющої сили.

Представлені на виставці матеріали знайомлять відвідувачів з історією свята, народними звичаями, обрядами та духовною спадщиною українського народу, допомагають відчути красу і глибину давніх традицій, що передаються з покоління в покоління.

 Нехай Зелені свята принесуть у кожну оселю мир, злагоду, добробут і надію, а дух єдності та любові наповнить наші серця світлом і теплом.

 Бережімо наші традиції та духовні цінності!