Експрес репортж «Кіновсесвіт української літератури»

15.05.2019
Поділитись в соцмережах:
Експрес репортж «Кіновсесвіт української літератури»

14 травня бібліотекарі бібліотеки-філії № 3 провели експрес-репортаж «Кіновсесвіт української літератури» для вихователів ДНЗ № 44 "Попелюшка".

Зміни, що відбулися в Україні впродовж останніх років, не оминули й кіноіндустрію. Важливість взаємопроникнення кіно та літератури стає дедалі очевиднішою як для режисерів, так і для авторів. Практика кіновиробництва останніх років доводить: в Україні може створюватися якісний кінопродукт.

Сучасні фільмомейкери обирають твори, які виявляються «безпрограшними» для екранізації. Книги-лауреати різноманітних премій, забезпечать кінострічці увагу широкого кола глядачів. Кіноадапційні проекти поєднують в собі три основні риси безпрограшності в прокаті: премійованість, перекладеність і тематична злободенність літературного джерела.

Для слухачів було запропоновано перегляд декількох кінотрейлерів, знятих по творах сучасних українських письменників. Під час проведення репортажу виникла жвава дискусія серед присутніх, адже когось цікавить книга, а комусь цікавішим буде фільм, а ще хтось висловився за те, що потрібно читати і книги і проглядати кіно.