Тематична година «З вірою в правду»

12.05.2022
Поділитись в соцмережах:
Тематична година «З вірою в правду»

Тематична година

«З вірою в правду»

2022 рік– Рік 80-річчя Української Повстанської Армії.
Протягом року пройдуть екскурсії, патріотичні програми, вишколи, тематичні концерти, фестивалі патріотичної пісні, лекції, які стосуватимуться увічнення пам’яті воїнів УПА, виховання національної свідомості, минулого української нації.
В Комунальному закладі «Підліткові клуби за місцем проживання» Рівненської міської ради разом з працівниками бібліотеки-філії №3 Рівненської ЦБС проведено тематичну годину «З вірою в правду» (до 80-річчя УПА). Культорганізатор Світлана Галганець разом з працівниками взнали багато цікавого та пізнавального про повстанський рух на Рівненщині.
Правда про героїчну боротьбу Української Повстанської Армії повертається до нас. Сьогодні можемо побачити на полицях бібліотек десятки книжок, присвячених цій темі: спогади учасників національно-визвольної боротьби, документи, дослідження сучасних істориків, науково-популярні видання, фотоматеріали.
УПА діяла на території Галичини, Волині, Північної Буковини, сучасних Польщі та Білорусі, але окремі загони також діяли і на території східної України, на Донбасі та навіть на Кубані.
Про безмежний патріотизм та героїзм українських повстанців, безстрашну їх підтримку народом розповідають матеріали боротьби за Українську Самостійну Соборну Державу. Запропоновані видання вміщують велику кількість оригінальних документів про тривалу боротьбу повстанців УПА і українського підпілля у Другій світовій війні з німецькими окупантами, польським і радянським режимом, наведено карту дій УПА та список власник імен – учасників визвольної боротьби українського народу за Українську незалежну державу.
Наш обов’язок - гідно відзначити річницю. Ми маємо згадати та подякувати кожному повстанцю, який боровся за Україну. Ми повинні шанувати тих, хто продовжував велику справу УПА.