Книжкова виставка: «Митрополит Іларіон – духовний лідер нації»

13.01.2022
Поділитись в соцмережах:
Книжкова виставка: «Митрополит Іларіон – духовний лідер нації»

Книжкова виставка: «Митрополит Іларіон – духовний лідер нації»

Сьогодні в читальному залі, на представленій книжковій виставці: «Митрополит Іларіон – духовний лідер нації», користувачі знайомляться з творами видатного Українця, церковного і культурного діяча, вченого-філолога, професора Івана Огієнка (Митрополита Іларіона).
Народився 15 січня 1882 р. в м. Брусилові у селянській родині. Навчався, пізніше працював. Викладав українську мову у Львівській учительській семінарії. Був першим ректором Кам’янець-Подільського Українського державного університету, професором церковнослов'янської мови на богословському факультеті Варшавського університету. Брав активну участь у створенні Української автокефальної православної церкви.
У 1940 p. дістав ім'я Іларіон - архієпископ Холмський і Підляський УАПЦ. Заснував Холмську семінарію (що згодом набула статусу академії).
З 1947 р. жив у Канаді продовжуючи церковну, наукову і видавничу діяльність. У серпні 1951 p. І. Огієнка було обрано митрополитом Української церкви в Канаді.
Перу І. Огієнка належить понад 300 творів. Його переклад Біблії українською мовою Британське біблійне товариство визнало одним із кращих у світовій історії.
Основні праці: «Історія української культури» (1918), «Історія українського друкарства» (1925), «Нариси з історії української мови» (1927), «Пам'ятки старослов'янської мови X—XI віків» (1929), «Український літературний наголос»( 1952) та ін.
Помер 29 березня 1972 р. у Вінніпезі (Канада).
Усе своє життя присвятив зростанню духовності українського народу, утвердженню національної самосвідомості, служінню державності й Українській православній церкві.