Ретро-інсталяція «Витівки великого комедіографа»

13.01.2022
Поділитись в соцмережах:
Ретро-інсталяція «Витівки великого комедіографа»

Ретро-інсталяція «Витівки великого комедіографа»

15 січня виконується 400 років від дня народження Жана Батиста Мольєра (1622 -1673). Відомий комедіограф все життя твердо знав, що хоче бути актором і письменником. Він успішно впорався із цими завданнями. І широко прославився навіть серед вищого світу. Незважаючи на те, що він не був дворянином, до нього з повагою відносилися знатні пани і сам французький король – Людовік ХIV, всі вони гідно цінували талант Мольєра, який фактично створив жанр комедії.
Справжнє прізвище Мольєра – Поклен, але воно йому не подобалося, тому він і винайшов собі цей псевдонім. За своє життя письменник склав понад 40 п’єс. Вісім з них вважаються загубленими. П’єси Мольєра досі ставляться на театральних сценах по всьому світу і екранізуються в кінематографі: «Тартюф», «Міщанин-шляхтич», «Дон Жуан», «Мізантроп», «Витівки Скапена», «Уявний хворий»… Ім’я Мольєра носить одна з вулиць Парижа та одна з головних літературних премій Франції.
Мольєр – один із засновників «Блискучого Театру». Часто в своїх п’єсах він висміював людські пороки, тому вони були актуальні для його сучасників і не втрачають своєї актуальності зараз.
Плітки і наговори сильно підірвали здоров’я Мольєра. У 1673 році великий письменник і актор втратив свідомість прямо на сцені, виконуючи головну роль у виставі «Уявний хворий». Через кілька годин він помер. Причиною смерті стала зупинка серця. Паризький архієпископ заборонив ховати грішника (раніше такими вважали акторів). Найбільшого драматурга Франції поховали вночі. Без обрядів, за огорожею цвинтаря, де ховали самовбивць та нехрещених дітей.
Ретро-інсталяція «Витівки великого комедіографа» Центральна міська бібліотека Рівненської ЦБС запрошує у світ геніальної комедії ХVII століття та її «батька» Жана Батиста Мольєра.