Онлайн-зустріч з Іванною Голуб «Причини залежностей в сім’ях та шляхи вирішення конфліктів»

12.10.2021
Поділитись в соцмережах:
Онлайн-зустріч з Іванною Голуб «Причини залежностей в сім’ях та шляхи вирішення конфліктів»

Онлайн-зустріч з Іванною Голуб

«Причини залежностей в сім’ях та шляхи вирішення конфліктів»

Дуже непроста та, мабуть, найкритичніша тема «Причини залежностей в сім’ях та шляхи вирішення конфліктів» розглядалась сьогодні в проекті «Про сім’ю цікаво та неочікувано з Іванною Голуб» в Бібліотека-філія №3 Рівненської ЦБС на платформі Google Meet.

Масштаби залежностей, здебільшого приховані, тому те, що видно неозброєним оком - це тільки вершина айсбергу. Якщо серед старшого покоління переважає така залежність як алкоголізм, то серед молоді – проблема наркоманії та ігроманії є кричущою. Причина залежностей може бути різною. Але варто розуміти, що мама, не бажаючи або не маючи часу займатися своєю дитиною, дає в руки немовляти ґаджет, цим самим спричиняючи маляті дуже велику шкоду. Саме мерехтлива картинка на екрані, яку зацікавлено розглядає малюк, не тільки відволікає дитину, а ще й впливає на ту частину мозку, що відповідає за схильність до залежностей. Дітям до 3-х років спеціалісти дуже наполегливо радять максимально зменшити доступ до мерехтливого екрану на ґаджеті. В родинах з дітьми потрібно вміти домовлятися, і якнайдовше зберегти батьківський авторитет. Якщо ж батьківський авторитет відсутній, тоді авторитетом стає ґаджет. Сучасні діти не уявляють свого життя без смартфонів і, залипаючи в соціальних мережах та іграх, потрапляють в залежність. Діти до 7-ми років здебільшого не відрізняють віртуальний світ від реального. Дорослим потрібно допомогти дитині жити реальному світі з його принадами. І саме бабусі та дідусі можуть допомогти: майструвати, читати, проводити час на свіжому повітрі з дитиною.
Батьки не можуть знати, де дитина може отримати «спокусливу» пропозицію спробувати «щось таке». Це може статися в школі, на прогулянці з друзями. Саме батькам потрібно бути дуже уважним до свого чада. Різкі зміни в поведінці дитини – це привід викликати тривогу в батьків. Потрібно з’ясувати причини зміни поведінки своєї дитини, щоб не втратити час і запобігти можливим залежностям. Для того, щоб не допустити будь-яку залежність, потрібно заповнити час дитини сенсом, здобутками, перемогами, досягненнями. Коли підлітку буде цікавий спорт, творчість, волонтерство, діяльність в громадських організацій чи, наприклад, спільноти скаутів - тоді ми отримаємо ще одну здорову особистість в суспільстві. Будьмо уважні до свої рідних та дякуємо пані Іванні за розкриття непростої теми. До наступної зустрічі!