Книжкова виставка-екскурсія ”Україна козацька”

12.10.2021
Поділитись в соцмережах:
Книжкова виставка-екскурсія ”Україна козацька”

Книжкова виставка-екскурсія "Україна козацька"

Щорічно 14 жовтня відзначається велике християнське свято - день Покрови Пресвятої Богородиці. Але в Україні в цей самий день установлене ще одне свято, яке з ним тісно пов'язане, - День українського козацтва.

Ікона Покрови Божої Матері була однією з найшанованіших січовиками: на ній часто зображувалося, як Богородиця покриває своїм омофором захисників християнства - козаків. На Покрову призначалися найважливіші суспільні події Січі, зокрема - й військові ради, на яких приймалися рішення з найголовніших для козацького війська питань.
12-18 жовтня в читальній залі бібліотеки діятиме книжкова виставка-екскурсія "Україна козацька".
Усіх вражає Земля Запорозька та її люди. Своїм волелюбним постанням з елітарних українських верств, своїм добре продуманим господарським, політичним, правовим та військовим устроєм, вмінням безстрашно й майстерно воювати, здатністю народжувати видатних воєначальників, котрі шаблями прорубували стовпову дорогу в майбутнє разом зі своїми братами по духу й крові.
Священні сторінки нашої історії ми повинні пам'ятати й трепетно шанувати, примножуючи нев'янучу у віках славу великих наших предків, які своїми діяннями наближали омріяну багатьма мільйонами українців державну незалежність.