04.04.2022
Поділитись в соцмережах:

«Дайте дітям книги, і ви дасте їм крила.»

(До Міжнародного дня дитячої книги)

Щороку, 2 квітня ми святкуємо Міжнародний день дитячої книги. Ця дата була обрана не випадково. Саме цього дня народився славетний данський казкар – Ганс Крістіан Андерсен (1805-1875). Тож, відзначаючи цю подію, ми згадуємо чудові твори цього дивовижного митця й оцінюємо подальші старання його послідовників. А також розуміємо, яке місце сьогодні посідає книга у вихованні та розвитку дітей.

Зазвичай, до 2 квітня у багатьох країнах присвячують проведення тижня дитячої та юнацької книги. Відбувається дуже багато цікавих та змістовних заходів, які неможливо забути: виставки і фестивалі, конкурси і конференції, на яких показують, читають та обговорюють найкращі видання світу. І всюди, в усіх країнах, королем свята по праву вважається Андерсен, чий внесок у світову дитячу літературу був і залишається неперевершеним.

Нестайко В. З. Принцеса Іванна. Дивовижні пригоди незвичайної принцеси : повість-казка / В. З. Нестайко ; худож. О. Воронкова. – Київ : КМ-БУКС, 2017. – 64 с.

У цій казці принцеса Іванна геть не схожа на принцес, про яких звикли читати діти, адже їй не сидиться у палаці, їй зовсім не хочеться танцювати на балах. То про що ж мріє сучасна принцеса? Про це і дізнається юний читач із нової казки відомого українського письменника.

Для дітей молодшого шкільного віку.

Нестайко В. З. Одиниця з обманом : повісті й оповідання / В. З. Нестайко. –  Харків : Школа, 2011. – 320 с.

У виданні за згодою, автора було зроблено деякі редакційні зміни, зокрема замінено деякі фрагменти, пов’язані з певними історичними та ідеологічними моментами, які були б незрозумілі або нецікаві сучасному юному читачеві.

Кіплінг Джозеф Редьярд. Казки / Джозеф Редьярд Кіплінг ; пер. з англ. В. Панченка ; худож. П. Репрінцев. –  Київ : Махаон-Україа, 2010. – 112 с.

Чому кіт гуляє, де сам собі знає? Чому мангуст не дружить із пітонами? Звідки в слоненята довгий хобот? Чому у верблюда з’вився горб? Звідки взялися броненосці? На ці та інші не менш цікаві запитання знайде відповіді читач, прочитавши цю цікаву та захоплюючу книжку.

Кіплінг Р. Ріккі- Тіккі- Таві та інші казки / Редьярд Кіплінг ; пер. з англ. О. Уліщенко. – Харків : Віват, 2016. – 64 с.

До цієї кижки увійшли веселі, добрі й повчальні казки Кіплінга «Ріккі- Тіккі- Таві», «Кіт, який гуляв сам по собі» та « Слоненя». Уних розповідається про хороброго мангуста, що переміг двох лютих кобр, про незалежного та волелюбного Кота, а також про цікаве Слоненя, якому дуже кортіло дізнатися, що їсть на обід Крокодил.

Ліндгрен Астрід. Пригоди Пеппі Довгапанчохи : повісті / Астрід Ліндгрен ; пер. зі швед. Ольга Сенюк ; худож. Арсен Джанік’ян. –Київ : Рідна мова, 2017. – 312с.

Дівчинка, для якої затісні будь-які рамки, – фантазерка бунтарка, жартівниця. Неймовірно сильна. Неймовірно щедра. І трішечки самотня. Хочеш подружити з нею? Тоді розгорни мерщій книжку і поринь у пригоди Пеппі Довгопанчохи – доньки капітана, який став найсправжнісіньким королем.

Ліндгрен Астрід. Усе про Карлсона, що живе на даху : повісті: для мол. та серед. шк. віку /Астрід Ліндгрен ; пер. зі швед. О. Сенюк ; худож. А. Джанік’ян. – Київ: Рідна Мова, 2018. – 376 с.

Знамениті повісті Астрід Ліндгрен про Карлсона, що живе на даху, та його вірного друга Малого давно вже завоювали цілий світ неповторним сюжетом, неймовірністю та карколомністю подій, щирим гумором і невичерпною фантазією. Їх розібрано на цитати, екранізовано, а художники змагаються за право як найвдаліше втілити чудесний письменницький задум.

Вебб Голлі. Цуцення-нечупара / Голлі Вебб ; пер. з англ. Л. Пилаєвої. – 3-тє вид. – Київ : Форс Україна, 2020. – 128 с.

Цуцик Сід мешкає у притулку для псів і мріє про домашній затишок. Він западає в душу дівчинці Беллі і її родині. Утім непрості випробування чекають песика. Особливо на виставці собак, де він бере участь у ряді конкурсів, здобуваючи купу винагород. Ця історія дружби між людьми і тваринами навряд чи залишить когось байдужим.

Вебб Голлі. Руданчик – кошеня-безхатько / Голлі Вебб ; пер. з англ. К. Демянук. – 2-ге вид. – Київ : Форс Україна, 2020. – 128 с.

Дівчинка Розі хоче заприятелювати з кошачим сімейством, яке замешкує на сусідський фермі. Проте господиня ферми продала свої володіння, на ділянці розпочали будівництво, а котів відловили й запроторили у притулок для тварин. Одначе маленьке котенятко на ім’я Руданчик утікає від працівників притулку й криється між руїнами ферми, чекають на порятунок.

Цікаво, чи зможе Розі відшукати котика-безхатька і подарувати йому затишок і домашній притулок? Тим паче, якщо мама дівчинки проти будь-яких хатніх улюбленців у будинку.