08.02.2022
Поділитись в соцмережах:

Ідол англійської літератури

7лютого виповнюється 210 років від дня народження Чарльза Діккенса.

Вже перший роман приніс йому славу, що не залишала його протягом усього життя.

Книги митця прийшли до найширшого читацького загалу, захоплені прихильники нагородили його титулом « Незрівнянний». В зеніті своєї популярності Діккенс зберіг юнацьку вразливість, те відчуття болю від соціальної несправедливості яке пізнав ще у дитячі роки. Народився в заможній родині, але дитинство провів у злиднях. Коли Чарльзу Діккенсу було 11 років він працював на фабриці з виробництва крему для взуття.

За творами Чарльза Діккенса знято безліч художніх фільмів. Він входить у трійку найбільш екранізованих письменників у світі. Сам Діккенс ненавидів пам’ятники і у своєму заповіті заборонив, щоб йому зводили будь-які статуї.

Після смерті письменник був перетворений на справжнього ідола англійської літератури.

Діккенс Чарлз. Різдвяна пісня в прозі : свят вечірнє оповідання з привидами / Чарлз Діккенс ; пер. з англ. М. Філоненко ; за заг. ред. Т. Клюкіної. – 2-ге вид. – Київ: Форс Україна, 2020. – 144 с.

Головний герой повісті «Різдяна пісня в прозі» – жорстокий і скупий стариган Скрудж, який зневажає радощі й свята, а обожнює лише гроші, постійно примножуючи власні статки. Навіть у Святвечір він заміряється працювати, аби збагатитися ще більше. Утім у святкові дні частенько трапляються дива.

Скруджа стрічають три Духи, які показують старигану його минуле, теперішнє, а також можливе майбутнє життя, якщо він не схаменеться й не опам’ятається від жадоби збагачення, якою просякнутий кожен його подих.

Діккенс Чарльз. Битва життя ; Одержимий та угода з привидом / Чарльз Діккенс ; пер. з англ. Наталії Токарської, Ольги Фири. – Київ : Знання, 2019. – 270 с.

Різдвяні повісті Чарльза Діккенса нагадують людям про високі моральні істини і справжні людські цінності. Головні герої цих творів кожен своїм шляхом приходять до розуміння важливості милосердя, дружби, взаємодопомоги, сімейного затишку, без яких не можливо побудувати щасливе життя.

Діккенс Чарльз. Різдвяна історія : оповідання з привидами/ Чарльз Діккенс ;пер. з англ. Івана Андрусяка. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 160 с.

Старий Скрудж – непривітний скнара, від якого годі чекати доброго слова чи доброї справи, – зневажвє навіть таке велике свято, як Різдво. Та одного разу до нього приходить дух його померлого компаньйона, аби дати йому шанс стати іншою людиною з новим майбутнім. Але перш ніж змінити хід подій, Скрудж має пережити моторошні зустрічі з трьома привидами…

Діккенс Чарльз. Різдвяні повісті : оповідання з привидами/ Чарльз Діккенс ; пер. з англ. Олександра Мокровольського. – Київ : Веселка, 2012. – 464 с.

Чарльз Діккенс написав цю невеличку книжку, де повно Духів,аби створити ідею яка б не розсварила ні з самими собою, ні з різдвяними святками. Нехай же ця книжечка приживеться у оселях як добрий Дух, аби всяк, кому тільки вона потрапляє до рук, не відкладав її вбік, поки не дочитає до кінця.

Діккенс Чарльз. Великі сподівання : роман / Чарльз Діккенс ; пер. з англ. Р. І. Доценка. – Київ : Веселка, 1986. – 477 с.

Широковідомий твір видатного англійського реаліста, в якому викриваються жорстокі закони буржуазного суспільства.

Найкращі різдвяні історії / пер. з англ. Д. Мурмуєнко. – Київ : КМ-БУКС, 2021. – 352 с.

До цієї збірки увійшли скорочені перекази творів відомих казкарів і письменників. А саме Чарльз Діккенс порадує маленьких читачів повістю «Різдвяна пісня»

ПРО Ч. ДІККЕНСА.

Ідол англійської літератури : до дня народження Чарльза Діккенса // Шкільна Бібліотека. – 2017. – № 1. – С. 46-48.

Книжки-ювіляри 2019 // Шкільна бібліотека. – 2019. – №2. – С. 1.

Про книгу «Пригоди Олівера Твіста».