Дітям про науку

02.06.2021
Поділитись в соцмережах:

Жага до знань здатна творити дива. Тому сьогодення нагадує дітям про важливість науки. Наука робить наше життя і комфортніше, і цікавіше, і простіше.

Природни́чі нау́ки — галузі науки, що вивчають явища навколишнього світу в живій та неживій природі. До природничих наук належать дослідження людського суспільства, мов і мистецтв, які заведено об'єднyвати під назвою гуманітарні науки.

У цій добірці ми зібрали книжки, які цікаво розповідають про фізику, хімію та інші науки. Відомо, що професіоналізм вчених високо цінується в усьому світі, тож сподіваємося що ці книжки покладуть початок наукового пізнання і в майбутньому примножать науковий осередок нашої країни.

100  фактів про їжу / С. Бер, Р. Фірт, Р. Голл та ін. ; пер. з англ. Г. Лелів. – Київ : Книголав, 2020. – 128 с. – ( Серія  «Дитяча полиця» ) .

Світ  їжі – це дивовижне  розмаїття  харчових  продуктів,  споживання  яких  стало  для  нас буденною  справою. А скільки  насправді в ньому  є  цікавих  речей.  Квадратні кавуни ,  диво-ягоди, фіолетова морква, бюргери, вирощені в лабораторії.  Хутчіш  читай  цю книжку  та дізнавайся багато іншого.

100 фактів про числа, комп’ютери і  програмування / Ел. Джеймс, Е. Рейнолдс, М. Лейсі та  ін. ;  пер. з англ. Г. Лелів. –  Київ : Книголав, 2019. – 128 с. – (Серія» Дитяча полиця»).

Чи  знаєш ти, що  людина здатна  розпізнавати  числа  лиш завдяки  крихітній  ділянці  в мозку? Або що першими комп’ютерними  багами були справжні  комахи? А один глюк у  програмі міг  спричинити  Третю  світову війну. Ця книжка розповість тобі й інші, не менш  неймовірні, факти про числа, комп’ютери та програмування.

Гонік Л. Фізика / Л. Гонік, А. Гафман ; пер. з англ. Н. Білоножко ; худож. Л. Гонік. – Київ : Рідна Мова, 2020. – 212 с. : іл. – (Серія «Наука  в коміксах»).

Щоб почати говорити мовою формул, як Фейнман  і Ландау, потрібно вивчити основи. Ця книжка  в захопливій формі  знайомить з основними  фізичними явищами і законами.

Доступність і оригінальний  науковий рівень викладу гарантує успіх  у вивченні однієї з найцікавіших дисциплін, тісно  пов’язаної  з різноманітними галузями, і передусім з технікою.

Гонік Л. Хімія / Л. Гонік, К. Кріддл ; пер. з англ. С. Попадюк ; худож.  Л. Гонік. – Київ : Рідна Мова, 2020. – 256 с. : іл. – (Серія «Наука в коміксах»).

Хімія – це наука про таємне , про невидиме, про  приховане. Саме завдяки хімії з’явилася цивілізація; саме ,зрозумівши основи цієї всемогутньої науки, люди навчилися переробляти  та зберігати  продукти харчування, переганяти  нафту, виготовляти будівельні матеріали, пластмаси, добрива, тканини, синтезувати ліки. У цій чудовій книжці з кумедними малюнками  читач дізнається про історію хімії. Ще  ніколи  про такі  складні поняття не говорили так коротко , доступно й невимушено.

Гонік Л. Алгебра / Л. Ґонік ; пер. з англ. Н. Стельмах ; худож.  Л. Ґонік. – Київ : Рідна Мова, 2019. – 240 с. : іл. – (Серія «Наука в коміксах»).

Нова книжка відомого карикатуриста Ларрі Ґоніка, що вивчав і викладав  математику в Гарвардському університеті,- це цікавий курс  алгебри. Автор з притаманним йому гумором розповідає  про знаменитих математиків і наводить  приклади застосування «цариці  наук» у повсякденні.

Бітті Р. Дивовижна наука : 70 захопливих експериментів, які можна  провести вдома / Р. Бітті ; пер. з англ. Т. Кузьменко ; іл. С. Піта. – Київ : Книголав, 2019. – 96 с. – (Серія «Дитяча полиця»).

Пінисті фонтани, летючі  іскри та невидиме чорнило-  ось лише декілька з 70 захопливих  експериментів, які чекають усередині!  Експериментуйте просто вдома зі  звичайнісінькими  предметами. У твоїх руках вони робитимуть фантастичні речі. На старт, увага, експеримент!

Барзотті І. Усе що треба знати про науку і транспорт   / І. Барзотті. – Харків : Віват, 2020. – 96 с. – (Енциклопедії).

Мандруючи сторінками цієї корисної  енциклопедії, молодші школярі дізнаються про визначні наукові відкриття, історію передумови винайдення технологій, які нині панують у нашому світі.

Як з’явилася електрика, коли виникла перша камера, хто створив телефон і на якому транспорті люди  подорожують  суходольними, морськими, повітряними та навіть космічними шляхами- ці захопливі факти про науку і транспорт відкриють  дітям світ геніальних технічних досягнень.

100  фактів про  історію / Л. Коуен, А. Фріт, М. Лейсі, Д. Мартін ; пер. з англ. С. Світова. – Київ : Книголав, 2019. – 128 с. – (Серія «Дитяча полиця»).

Почни читати цю книгу  і ти переконаєшся, що історія-  це не лише  сухі  цифри й нудні факти. Ти  зануришся в  дивовижне минуле нашого людства, у велике розмаїття  трагічного  і  великого, смішного і повчального. Історія повстане перед тобою у  сильних постатях, кумедних випадках, сміливих вчинках, цікавих закономірностях. Дивовижна  інформація з цього  видання не просто збагатить  твої знання, але й допоможе зрозуміти сьогодення.