12.04.2021
Поділитись в соцмережах:

«Фантазія не має меж»

Для тих, хто прагне до зірок

Перший політ людини у космос – подія, яка назавжди змінила світ. Людей завжди хвилювало те, що там за хмарами. І, незважаючи на те, що серйозні дослідження космосу розпочалися відносно недавно, зроблені відкриття вже сьогодні дозволяють робити найсміливіші припущення. Можливо, космічна фантастика вже дуже скоро стане повсякденністю і наші нащадки будуть обживати галактику. А поки – читайте найкращі книги в цьому жанрі, вирушайте в захоплюючий міжгалактичний політ та ставайте учасником незабутніх пригод.

Азімов А. Фундація : роман / Айзек Азімов ; пер. з англ. Р. Клочка. – 2-ге вид. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2021. – 224 с.

Айзек Азімов – американський письменник, вчений-біохімік, один з найвідоміших майстрів наукової фантастики. Серія романів «Фундація», один з шедеврів наукової фантастики. Історія нашого майбутнього починається з історії Фундації та її найвидатнішого психоісторика – Гарі Селдона. Галактична Імперія скоро зазнає занепаду. Попереду страшні тисячоліття війн, уникнути яких неможливо. Найвидатніший учений Імперії, психоісторик Гарі Селдон, передбачив її падіння й довгий період страшної анархії. Він не може це зупинити, проте знає, як скоротити руїну: Селдон має план і вміє керувати суспільством майбутнього. Та людська жага до влади і багатства може все зіпсувати…

Азімов А. Фундація та Імперія : роман / Айзек Азімов ; пер з англ. Р. Клочка. – 2-ге вид. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2020. – 224 с.

Керуючись настановами батька-засновника, легендарного психоісторика Гарі Селдона, та використовуючи переваги науки й технологій, Фундація подолала жадібність і варварство сусідніх войовничих планет. Але тепер вона мусить протистояти Імперії, що навіть у передсмертній агонії досі наймогутніша в усій Галактиці. Коли амбітний генерал, який вирішив відновити велич Імперії, спрямовує грізний флот на Фундацію, єдиною надією маленької планети науковців залишаються пророцтва Гарі Селдона.

Пол Ф. Брама : роман / Фредерік Пол ; пер. з англ. Ю. Єфремова. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 256 с.

Земляни знайшли штучний астероїд, що обертається навколо Сонця. Його побудували представники інопланетної раси – гічі. На астероїді виявили надшвидкісні космічні кораблі. Навчившись керувати ними, люди так і не зрозуміли, як налаштувати літальні пристрої на відповідний пункт призначення. Дослідники, що наважувалися пересуватися швидше від світла, або робили неймовірні відкриття, або  поверталися ні з чим. Роб Броудгед – із тих, кому шалено поталанило. Він вирушив у рейс, який принесе йому щастя. Але герой ще не знає, що попереду – подорож, страшніша за міжпланетну…

Воттс П. Сліпобачення : роман / Пітер Воттс; пер. з англ. А. Пітик, К. Грицайчук. – Київ: Вид – во Жупанського, 2018. – 384 с.

Кінець ХХІ століття. Розбалансоване людство зіштовхується з новою проблемою принципово іншого рівня – першим контактом. Та чи так легко контактувати з тим, хто, роздивляючись тебе майже у притул, сам не бажає з’являтися у фокусі твого зору?

Космічний корабель «Тезей» - вершинне досягнення земних технологій – вирушає на периферію Сонячної системи, щоб спробувати дізнатися про тих, хто кілька років тому несподівано відвідали Землю. Десь на самій межі Сонячної системи на орбіті недосформованої зірки ховається посланець іншого світу, з яким «Тезей» має вийти на контакт, з’ясувати його природу і вирахувати потенційну загрозу, яку він може нести Землі.

Руденко М. Син сонця – Фаетон : наук. – фантаст. роман / Микола Руденко. – Київ : Ярославів Вал, 2009 – 240 с.

На мільйони світових років у всі кінці Всесвіту немає нічого дивовижнішого за невеликі осередки матерії, яка внаслідок ще не осягнених людським розумом умов отримала можливість створити розумний світ. Розум, пізнаючи матерію, сприяє її нескінченим перетворенням і, пізнавши її закони, стає в ній провідною силою. Як же ми маємо ставитися до такого вражаючого явища в житті Всесвіту, як діяльний розум людини? Яку велику відповідальність за долю матеріального світу зобов’язані відчувати!

Ці та інші питання людського буття розглядає автор на сторінках науково – фантастичного роману, в основі якого – доля загиблої планети Сонячної системи, що містилася між орбітами Марса та Юпітера.

Фейбер М. Книга дивних нових речей : роман / Мішель Фейбер ; пер. з англ. О. Леська. – Харків : Віват, 2017. – 640 с.

Історія любові перед обличчям Апокаліпсису, історія про людину в чужопланетному світі.

Покинувши рідну домівку й кохану дружину Беа, священник Пітер Лі за завданням таємничої корпорації АМІК вирушає до планети Оаза. Місія чоловіка – налагодити контакт із тубільцями, що понад усе прагнуть пізнавати Біблію, яку називають «Книга дивних нових речей». Допоки чоловік освоюватиметься в новому світі, Земля потроху – спершу повільно, а з кожним днем дедалі стрімкіше – скочуватиметься до свого кінця. Герой поступово усвідомить, навіщо він насправді прибув на Оазу й у чому саме полягає його місія. Він повинен обрати між своєю вірою і любов’ю, і від цього рішення залежить його життя…

Лоурі Л. Хранитель : роман / Лоїс Лоурі ; пер. з англ. О. Стукала. – Харків : Читаріум, 2018. – 240 с.

 

У Джонасовій громаді панує ідилія. Призначені народжувати дають життя новодітям, яких розподіляють по родинних комірках – хлопчик і дівчинка на кожну. Громадянам призначають партнерів і професії. Нікому не хочеться ні про що питати. Всі слухняні. Громада – ідеально впорядкований світ без конфліктів, нерівності, розлучень, безробіття, несправедливості… й вибору. Усі тут однакові. Крім Джонаса. На церемонії дванадцятирічок усі радісно приймають свої призначення. Джонасове – особливе. Він починає вчитися  своєї роботи у загадкового старого, якого називають Передавачем. Невдовзі хлопець розуміє, що сила в почуттях, але коли життя випробовує його, пропонуючи врятувати кохану людину, - не розуміє, чи готовий. Може, ще зарано? Чи – запізно?

Кард О. С. Гра Едера : роман / Орсон Скотт Кард ; пер. з англ. В. Верховський й Т. Педан. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2013. – 272 с.

Орсон Скотт Кард – один із лідерів світової фантастики й володар безлічі літературних нагород. Дія роману відбувається в 2135 році. Людство пережило два вторгнення інопланетної раси «жучар», лише дивом уцілівши, і готується до чергового вторгнення. Для пошуку пілотів і воєначальників, здатних принести Землі перемогу, створюється військова школа, в яку відправляють найталановитіших дітей із раннього віку. Серед цих дітей і головний герой книги – Ендрю (Ендер) Віггін, майбутній командувач Міжнародного флоту Землі та єдина надія людства на порятунок.

Герберт Ф. Дюна : роман / Френк Герберт ; передм. Б. Герберта ; пер. з англ. А. Пітика й К. Грицайчук. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2021. – 656 с.: іл.

Найпопулярніший науково – фантастичний роман! «Дюна» зробила Френка Герберта відомим на весь світ і, обігнавши в рейтингах навіть «Володаря перснів», виборола престижні літературні нагороди. Головний герой роману Пол Атрід – спадкоємець одного з Великих Домів, що ворогують. За наказом Імператора клан Атрідів переселяється на піщану планету Арракіс, яка має стати їхнім родинним феодом. Тут є найголовніша та майже священна речовина – прянощі. Від неї залежить життя Імперії. Якщо прянощі зникнуть, усі міжпланетні комунікації припиняться й мільярди людей загинуть. Раніше Арракісом володіли Харконнени, які накопичили запаси прянощів і зараз, змовившись з Імператором, спрямовують усі сили на те, щоб знищити Дім Атрідів. Їхня мрія – повернути Дюну… Чи зможе підлість і зрадництво побороти великий клан?

Герберт Ф. Діти Дюни : роман / Френк Герберт ; передм. Б. Герберта ; пер. з англ. Н. Михайловської. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2020. – 464 с.

Пол Атрід, таємничий Муад’Діб, володар Арракіса, покинув Галактику назавжди. Роки його правління сплинули, як і роки життя. Почалася епоха дітей Дюни – близнят Лето та Ганіми. У них зосереджена грізна сила – завдяки пам’яті своїх предків вони не по – дитячому мудрі й мають дар передбачення. Вороги кидають виклик імперії Атрідів. Зрадники династії розставляють капкани інтриг. Арракісу загрожує економічна криза. Тим часом планетою шириться чутка про таємничого Проповідника. Кажуть, це повернувся сам великий Муад’Діб…