Твоє життя – твій вибір (до Всесвітнього дня здоров’я)

07.04.2021
Поділитись в соцмережах:

Твоє життя – твій вибір

(до Всесвітнього дня здоров’я)

 

Всесвітній день здоров'я (на інших офіційних мовах ООН англ. world health day, ісп. Día Mundial de la Salud, кит. 世界卫生日, фр. Journée mondiale de la santé) — відзначається щорічно 7 квітня починаючи з 1950 року. Цього дня 1948 року набрав чинності Статут Всесвітньої організації здоров'я (ВОЗ).

Створення Дня здоров’я – одна з перших ініціатив, з якою виступила Асамблея охорони здоров’я при ООН практично відразу ж після створення організації. Аж до 1995 року міжнародні дні проводилися виключно силами ВООЗ, проте в кінці XX століття до проблем здорового способу життя підключився Генеральний секретар ООН. Його щорічні Послання сприяють залученню уваги державних і комерційних організацій, волонтерів, простих громадян до питань захисту здоров’я і профілактики різних соціально-небезпечних захворювань.

Саме з 1995 року ВООЗ присвячує кожен рік тематиці, що стосується профільних питань охорони здоров’я.

                                                                                                             

2021:               Загальне охоплення послугами охорони здоров’я: для всіх і всюди, гасло –

«Здоров’я для всіх і скрізь»

(англ. Building a fairer, healthier world).

Ґандрі С., Ліппер Дж. Парадокс довголіття. Як залишатися молодим до старості / С. Ґандрі, Дж. Ліппер ; пер. з англ. І.Павленко. – Київ : Форс Україна, 2020. – 400 с.

Наше здоров’я починається з правильної їжі. Адже кишківник – найбільший орган імунного захисту в людському організмі. Тому в наших інтересах усіляко культивувати внутрішню флору, що складається з мільярдів дружніх бактерій. Як це ліпше зробити, щоб жити довго й лишатися молодим і здоровим до без літньої старості, - підкаже доктор Ґандрі. Упродовж тривалих років він спостерігав незмінну піддослідну Едіт Моррі, яка лише 20 днів не дожила до 106 років. Саме на основі її гастрономічного здоров'я доктор Гандрі робить висновки щодо програм харчування, які впливають на довголіття людини, і наводить рецепти основних меню, яких варто дотримувати, щоб лишатися при здоров’ї і психічному, й фізичному до без літньої старості.

Бурбо Л. Слухай своє тіло – найкращого друга у всьому світі / Л. Бурбо ; пер. з фр. А. Рєпи. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 256 с.

Ліз Бурбо – засновниця Центру особистісного розвитку в Квебеці. Заняття за концепцією Бурбо проводяться у понад 20 країнах, а тренінги й семінари за її програмою допомогли майже 40 тисячам людей. Підсумки своїх досліджень Бурбо виклала у 17 книжках, які стали світовими бестселерами.

Давно мрієте змінити своє життя, але щось стає на заваді? Річ у тім, що ви просто не слухаєте своє тіло та нехтуєте його потребами. Для того щоб навчитися тлумачити знаки, уникати захворювань та негативних думок, Ліз Бурбо пропонує низку простих вправ і медитацій. Зміцнивши здоров’я ментального, емоційного й фізичного тіл, ви зможете перепрограмувати свідомість і нарешті стати тими, ким завжди мріяли бути.

Френсіс Г. Дивовижні пригоди всередині тіла. Велика подорож від голови до п'ят /  Г. Френсіс ; пер. з англ. Т. Микитюк /  Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 288 с. : іл.

Дивовижна подорож від голови до п'ят повністю змінить ваше уявлення про власне тіло, допоможе позбутися багатьох упереджень та отримати цікаві та корисні знання про невидимі процеси, які відбуваються в ньому щодня! Сповнена справжнього захоплення досконалістю людського тіла, книга відповість на безліч несподіваних запитань:

  • Який зв’язок між діагностикою інсульту та картинами Леонардо да Вінчі?
  • Як опис травм допомагав історикам вивчати старовинну зброю?
  • Як уявляли зір стародавні медики та як винайшли штучний кришталик?
  • Чому параліч обличчя лікують уколами, які паралізують?
  • Як у автомобільному гаражі було винайдено метод лікування хронічного запаморочення?
  • Які асоціації в лікаря викликають казки та міфи?

Дізнайтеся про таємниці народження й смерті – і зрозумійте та полюбіть власне тіло!

Бісс Е. Імунітет. Правда і міфи про щеплення / Е. Бісс ; пер. з англ.. А. Калинюк. – Київ : Наш Формат, 2020. – 200 с.

Вакцинація розділила світ на два табори: одні кажуть, що щеплення вбиває дітей, а другі – що рятує. То хто ж має рацію? Як вакцинація впливає на імунітет? А санітайзери й антибактеріальне мило? Що буде з вами й рідними, якщо не вакцинуватиметеся ви? Ваші сусіди? Так-так, сусіди, адже щеплення людей довкола впливає й на ваш імунітет, який ніколи не був суто приватною справою.

Авторка цієї книжки, Еула Бісс, після народження сина занурилася в імунологію. Вона сміливо руйнує стереотипи про щеплення, апелює до історії та літератури, вміло пов’язує реальність і міфологію. Прочитавши цю працю, ви точно знатимете, чи вакцинувати власну дитину. А ще під іншим кутом поглянете на вислів «ахіллесова п’ята» та історію про Дракулу.

Одуль М. Розкажи, що болить, і я розповім чому / М. Одуль ; пер. з фр. Є. Голобородько. – Харків : Віват, 2020. – 224 с. : іл.

Ґрунтуючись на 20-річному досвіді індивідуальних консультацій та лікування хвороб, Мішель Одуль доводить: наше тіло справді сигналізує про проблеми, і доказом цього є зв’язок між емоційним та психічним напруженням і конкретними захворюваннями. Місце болю вказує на проблему. Наприклад, шкірні захворювання є свідченням проблем з прийняття зовнішнього світу, а біль у колінах сигналізує про негнучкість і напруження в стосунках. Досліджуючи розподілення емоційної та фізичної енергії в організмі згідно з китайською медициною, автор пропонує ключі до лікування й радить навчитися сприймати недуги як меседжі душі. Розв’язуючи власні проблеми, ми можемо подолати будь-який біль, повернути здоров’я та віднайти щастя в житті.

Брювер Дж. Залежний розум. Сигарета, смартфон, токсичні стосунки :  як формуються шкідливі звички та як їх подолати / Дж. Брювер ; пер. з англ. Ю. Гірича. – Харків : Віват, 2018. – 288 с. : іл.

Наші залежності керують нашим життям – чи то йдеться про нав’язливе бажання постійно перевіряти оновлення в соцмережах, чи про паління, зловживання алкоголем тощо. Чому шкідливі звички так важко подолати? Як їх виявити? Установити причину та, найголовніше, позбутися назавжди? Автор на цікавих експериментах і дотепних прикладах пояснює складні психологічні процеси. Завдяки цим знанням ви зможете сконструювати власний «компас усвідомленості», який не дозволить залежностям скеровувати вас у протилежний бік від щастя.

 

Грибан В. Валеологія [текст] : підручник / В. Грибан. – 2-ге вид. перероб. та доп. – Київ : «Центр учбової літератури», 2012. – 342 с.

Розкрито основні поняття, джерела та історія розвитку валеології, як науки про фізичне, репродуктивне, психічне і духовне здоров’я людини; розглянуто принципи діагностики і прогнозування здоров’я, способу життя, особливості впливу фізичних навантажень, екологічних факторів та механізми адаптації людини до них. Зазначено основні способи формування та зміцнення здоров’я, забезпечення тривалого й активного довголіття, профілактики захворювань. Викладено погляди на природу наркоманії, насильства та запобігання їх.

Ільїна С. Здоров’я на вашому столі : наук. – попул. Вид. / С. Ільїна. – Київ : ВСВ «Медицина», 2018. – 336 с.

 

Книга відомого лікаря-дієтолога Світлани Ільїної «Здоров’я на вашому столі» адресована всім, хто хоче бути здоровим і подолати недугу. Наші далекі предки набагато краще за нас знали навколишній світ, добре розумілися на лікарських властивостях рослин, уміли їх збирати, заготовляти, лікуватися ними. Людина буде здоровішою, зробить своє життя щасливішим, якщо щодня споживатиме те, що дарує їй Природа.

Трофименко Т. Психосоматика. Как лечить болезни, которых нет / Т. Трофименко. – Харьков : Клуб семейного досуга, 2020. – 304 с.

 

Життя сучасної людини наповнене стресами, основною причиною більшості психосоматичних захворювань. Ми відчуваємо нездужання, біль, йдемо до лікарів. Але результати обстежень показують, що все в нормі. При цьому недуга нікуди не зникає. Вердикт - психосоматика. Що робити далі? Як перестати нервувати та змінити життєву ситуацію?

Тетяна Трофименко пропонує авторську методику. У книзі показано, як формуються ті чи інші шляхи мислення і як вони впливають на життєві ситуації. Якщо змінити способи реагування, зміняться і обставити, покращиться стан здоров’я, зникнуть хвороби, яких насправді не існує. Ефективні практики, аналіз ситуації, поради і рекомендації спеціаліста допоможуть вам назавжди забути про хронічний стрес та викликані ним недуги.