Сонячний казкар ( до дня народження Всеволода Нестайка)

28.01.2021
Поділитись в соцмережах:

Сонячний казкар

( до дня народження Всеволода Нестайка)

 

30 січня народився Всеволод Зіновійович Нестайко – найпопулярніший український письменник, класик сучасної української дитячої літератури, на книгах якого виросло кілька поколінь читачів. Його твори, повні щирості і мудрості, можна відкривати для себе на будь-якому етапі життя. В них розповідається про найважливіше, що вважається головним в усі часи – дружбу, кохання, справедливість і добро. Саме тому ми пропонуємо добірку книг, які варто прочитати як дорослим, так і дітлахам.

Нестайко В.З. Одиниця з обманом : Повісті й оповідання / В.З. Нестайко. – Харків : ВД «ШКОЛА», 2011. – 320 с.

У виданні, за згодою автора, було зроблено деякі редакційні зміни, зокрема замінено деякі фрагменти, пов’язані з певними історичними та ідеологічними моментами, які були б незрозумілі або нецікаві сучасному юному читачеві.

Нестайко В.З. Принцеса Іванна. Дивовижні пригоди незвичайної принцеси : Повість-казка / В.З. Нестайко ; Худож. О. Воронкова . – Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2017. – 64 с.

У цій казці принцеса Іванна геть не схожа на принцес, про яких звикли читати діти, адже їй не сидиться у палаці, їй зовсім не хочеться танцювати на балах. То про що ж мріє сучасна принцеса ? Про це і дізнається юний читач із нової казки відомого українського письменника.

Нестайко В.З. Пригоди журавлика : Казкова повість / В.З. Нестайко ; Худож. О. Чичик. – Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. – 96 с.

 

Хто сказав, що журавлик неодмінно мусить журитися ? Наш журавлик із цим категорично не згоден, адже народився вельми життєрадісним. Ця риса характеру допоможе пташеняті у великому місті, куди він вирушає, щоб визволити друга.

Нестайко В.З. Олексій, Веселесик і Жар-Птиця ; Казка про Жар-Птицю, про братів чарівників, про Веселицю Прекрасну та її сестер : Казкові повісті / В.З. Нестайко ; Худож. О. Чичик. – Київ : Країна Мрій, 2015. – 96 с.

Що воно за істота така – Жар-Птиця? Жар-Птицю всі знають, всі читали у казках про її неймовірну красу. А от вередливий Лесик шукає Жар-Птицю, щоб урятувати ляльку Гальку, а семеро братів-чаклунів намагаються визволити із поону цю диво-пташку.

Нестайко В.З. Дивовижні пригоди в лісовій школі : Загадковий Яшка. Сонячний зайчик і Сонячний вовк / В.З. Нестайко. – Харків : ВД «Школа», 2017. – 128 с.

Легка, життєрадісна, сповнена доброго гумору книга розповідає про  веселі, дотепні пригоди зайчика, їжачка та їхніх однокласників, учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання.

 Нестайко В.З. Дивовижні пригоди в лісовій школі : Таємний агент Порча і козак Морозенко. Таємниці лісею «Кондор» / В.З. Нестайко. – Харків : ВД «Школа», 2017. – 128 с.

Легка, життєрадісна, сповнена доброго гумору книга розповідає про  веселі, дотепні пригоди зайчика, їжачка та їхніх однокласників, учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання, а також про новостворений пташиний лісей.

 Нестайко В.З. Дивовижні пригоди в лісовій школі : Секрет Васі Кицина. Енелолик, Уфа і Жахоб’як  / В.З. Нестайко. – Харків : ВД «Школа», 2017. – 128 с.

Легка, життєрадісна, сповнена доброго гумору книга розповідає про  веселі, дотепні пригоди зайчика, їжачка та їхніх однокласників, учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання.

Нестайко В.З. Тореодори з Васюківки : Трилогія про пригоди двох друзів: нова авторська редакція з новими епізодами / В.З. Нестайко . – Київ, 2016. – 544 с.

 Важко знайти в нашій літературі щось настільки веселе, талановите й дотепне, як ця неперевершена книга Всеволода Нестайка, якого часто називають Гоголем сучасної української дитячої літератури. Перед вами – нова авторська редакція роману, позбавлена деяких неминучих ідеологічних нашарувань минулої доби,  деталей , незрозумілих сучасному, а тим паче майбутньому читачеві. У книзі чимало нових надзвичайно веселих епізодів.

Нестайко В.З. В країні Місячних Зайчиків ; Сонячний зайчик і сонячний вовк : Казкові повісті / В.З. Нестайко ; Худож. О. Воронкова . – Київ : Країна Мрій, 2014. – 72 с.

Маленька Нуся під покровом ночі вирушає до країни Місячних Зайчиків, аби з’ясувати чим мав закінчитися її сон. І тут починаються справжні пригоди, адже Нусі доведеться врятувати хлопчика Цибульку від злої Баби Яги.