«Герої над якими не владен час» (185р. від дня нар. Марка Твена)

03.11.2020
Поділитись в соцмережах:

«Герої над якими не владен час»

(185р. від дня нар. Марка Твена)

 Людина здатна багато зробити, щоб її любили, а щоб їй заздрили – здатна зробити все. Свій знаменитий роман про Тома Сойєра Марк Твен написав розмовною мовою свого часу, використовуючи нецензурну лексику та сленг. Це стало причиною несхвальних відгуків одразу ж після виходу роману друком, але не змогло завадити успіху книжки.

Марк Твен

Твен М. Пригоди Тома Сойєра. Пригоди Гекельберрі Фіна / М. Твен. – Харків : Школа, 2003. – С. 431.

   У серії « Бібліотека пригод» виходять друком кращі твори майстрів світової літератури. Це книги про хоробрість та честь, кмітливість та працелюбність, наполегливість та волю до перемоги, книжки про щиру дружбу та справжнє кохання. Але насамперед ці книжки – про людей, які змогли піднестись над іншими, стати найкращими.

Твен М. Принц та жебрак. Янкі при дворі короля Артура / М. Твен. – Харків : Школа, 2003. – С. 428.

   У серії « Бібліотека пригод» виходять друком кращі твори майстрів світової літератури. Це книги про хоробрість та честь, кмітливість та працелюбність, наполегливість та волю до перемоги, книжки про щиру дружбу та справжнє кохання. Але насамперед ці книжки – про людей, які змогли піднестись над іншими, стати найкращими.

Твен М. Твори в 2-х т. Пригоди Тома Сойєра; Пригоди Гекельберрі Фіна; Принц та жебрак / М. Твен; Перекл. з англ.; Передм. М. Мендельсона. – Київ : Дніпро, 1985. – С. 623. – Т. 1.

     До першого тому двотомника творів видатного американського письменника, ввійшли широковідомі « Пригоди Тома Сойєра» та «Пригоди Гекельберрі Фінна» і повість « Принц злидар».

Перечитуючи улюблені твори Марка Твена, що найкраще збереглися в нашій пам’яті, ми майже завжди знаходимо в уже відомому щось нове та несподіване.        

Твен М. Твори в 2-х т. Янкі при дворі короля Артура; Таємничий незнайомець; Оповідання; Памфлети / М. Твен; Перекл. з англ. І. Новиченка.  – Київ : Дніпро, 1985. – С. 575. – Т. 2.

     До другого тому входять сатирико-фантастичний роман « Янкі з Коннектікуту при дворі короля Артура», повість « Таємничий незнайомець», а також кращі оповідання та памфлети Марка Твена.

Твен М. Пригоди Тома Сойєра; Пригоди Гекльберрі Фіна / М. Твен; Перекл. з англ. Ю. Корецьцкого. – Львів: УніверсумТзОВ, 1993. – С. 400.

  Автор цих творів славетний американський письменник Марк Твен ( СамуельКлементс) народився 1835 року в штаті Міссурі, помер 1910 року.

Перш ніж стати письменником, Марк Твен перемінив безліч професій, добре вивчав життя. Він, зокрема, брав участь у громадянській війні між північними і південними штатами на боці демократичної Півночі, був складачем у друкарні, лоцманом на річці Міссіпі, шукачем золота, журналістом у провінційних газетах тощо.

Повість « Пригоди Тома Сойєра» і роман «Пригоди Гекльберрі Фіна» принесли письменникові заслужену світову славу. Вони донині є улюбленими творами юних читачів усіх країн.

Твен М. Принц і злидар / М. Твен; Перекл. з англ. М. Рябової; Передм. А. Могильного. – Київ : Котигорошко, 1994. – С. 160.

 Повість «Принц і злидар» видатного американського письменника, автора всесвітньовідомих книжок «Пригоди Тома Сойєра» та «Пригоди Гекльберрі Фіна».

Твен М. Таинственный незнакомец / М. Твен. – Москва: Политиздат, 1989. – С. 416.

    Имя американского писателя-сатирика Марка Твена широко известно в нашей стране. Его книги  разоблачающие религиозное ханжество и лицемерие, выходили в Политиздате. В данный сборник вошли социально-философские произведения Твена, не издававшиеся ранее на русском языке полностью: повести «№ 44, Таинственный незнакомец», « Школьная горка», «Три тысячи лет среди микробов» и некоторые рассказы.

Твен М. Дневник Адама / М. Твен. – Киев: Политиздат Украины, 1985. – С. 312.

  Самые значительные антирелигиозные и антиклерикальне работы великого американского сатирика Марка Твена вошли в настоящее издание. В каждом произведении писатель предстает как убежденный атеист, гуманист, борец против жестокости, несправедливости, лицемерия.

Твен М. Жанна д’Арк / М. Твен; Перев. С англ. З. Александровой. – СПб: Издательский Дом Азбука-классика, 2007.– С. 480.

         Главное действующее лицо романа Марка Твена «Жанна д‘Арк» – Орлеанская дева, народная героиня Франции, возглавившая освободительную борьбу французского народа против англичан во время Столетней войны. В работе над книгой о Жанне д'Арк М. Твен еще и еще раз убеждается в том, что «человек всегда останется человеком, целые века притеснений и гнета не могут лишить его человечности».