Я – просто жінка

26.08.2020
Поділитись в соцмережах:

«Я – просто жінка»

(Лірика рівненських поетес)

 

Всі збірки рівненських авторів, які ми хочемо запропонувати вашій увазі, написані жінками. Серед них – і початківці, і автори, які вже добре відомі. Вони різні за фахом, але всі за покликом – поетеси. Юні дівчата та зрілі жінки об’єднані однією метою: знайти своє місце у цьому житті, розгадати таємницю чужих доль, висловити свої думки та почуття.

Ці жінки із плоті і крові, які вміють бути щасливими «отут і вже». Вони бачать красу навколишнього світу, заховану від нашого побутового повсякдення, відчувають особисту причетність до світових подій. А ще – бажання захистити землю (насправді, жіноче, материнське).

Щирість – обов’язкова властивість справжньої лірики. Так насолоджуємось ліричними віршами рівненських поетес.

Гнатюк Г. Янголине мовчання : збірка вибраних поезій / Г. Гнатюк. – Рівне : О. Зень, 2016. – 76 с.

До нової книги Галини Гнатюк увійшли вірші, котрі відкривають глибину людських почуттів. У кожній строфі пульсує чутливе жіноче серце, яке сповідається перед своїм Янголом-охоронцем.

Супонькіна-Лагнюк В. Ритми сьогодення : поезії / В. Супонькіна-Лагнюк. – Рівне : Волин. обереги, 92 с.

«Ритми сьогодення» - це творчий потік думок та емоцій. Своєрідний ритм, або ж аритмія – це відчуття Життя авторкою. Поезія – спосіб вивільнити власні думки, або ж розповісти чужі життєві історії.

Ушарук В. Вірність між рядків : вірші / В. Ушарук. – Рівне : Волин. обереги, 2016. – 44 с.

Вікторія Ушарук – переможець конкурсу «Перло многоцінне», проведеного рівненською «Просвітою» до Дня української писемності та мови у 2015 році.

У новій збірці «Вірність між рядків» авторка пропонує  читачам усе найкраще зі свого поетичного доробку.

Мейта С.М. Пора дощів : книга віршів / С.М. Мейта. – Рівне : ПП ДМ, 2012. – 160 с.

Стиль поетеси – це легкість письма, яскрава метафоричність, прискіпливе ставлення до слова. А ще – філософічність та тонка інтимна лірика. Схиляння перед Творцем, прагнення до духовної досконалості – такий лейтмотив більшості нових поезій Світлани Мейти.

Качуровська А. Тебе люблять : поезії / А. Качуровська. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 36 с.

«Я безмежно хаотична, ірраціональна та емоційна. … Мій улюблений читачу, я щиро вірю, що мої почуття ти зрозумієш і у рядках поезії, можливо, впізнаєш себе. Такого ж як я. Хаотичного. Емоційного. Улюбленого.»

Анастасія Качуровська

Гольонко Л. Сім нот любові і печалі : поезії / Л. Гольонко. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 96 с.

Авторка у своїй творчості шукає тієї автентичної платформи, яка не рухне ніколи, бо перевірена духовною традицією народу. І навіть кольорова гама творчості Лідії Гольонко має сакральний відтінок.

Її поезія вартує того, щоб лягти високою музикою на нотний стан і озвучити світ.

Лимич (Вайнарович) А. Про любов. Жінка і Душа : вибрані поезії / А. Лимич (Войнарович). – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 228 с.

«Про любов. Жінка і Душа» - вибрані поезії написані протягом тридцяти років. І знову тут – одвічна і складна спроба зрозуміти любов, розгадати тайну жіночої душі, знайти сенс життя через призму жіночого і чоловічого начала.

Тата Рівна. СоціоParty : поезії / Тата Рівна [ред. А. Лимич]. – Рівне : Письмен. робітня «Оповідач», 2018. – 80 с.

Тата Рівна – письменниця, редакторка, фотографка, дружина та мати двох діток – різностороння та багатогранна людина. І такі ж багатогранні її вірші: іронічні, гострі, ніжні, звабливі. Це вибух емоцій, думок і переживань.

Поетична збірка «СоціоParty» - це новий виток у соціальній поезії, книга про сучасне суспільство у всіх його проявах.