Щасливий той, хто на все життя зумів зберегти подив перед світом

18.06.2020
Поділитись в соцмережах:

Антуан де Сент-Екзюпері
(1900–1944)

 « Для мене літати й писати – одне й теж.

Головне – діяти, головне – знайти себе.

Авіатор і письменник зливаються:

обоє в рівній мірі пізнають світ.»

Антуан де Сент-Екзюпері


Антуан де Сент-Екзюпері – видатний французький письменник, класик світової літератури.
Понад усе він любив небо. Воно давало йому стимул до життя та жагу до нових і нових польотів. Після цього він намагався донести свої відчуття та переживання до людей, описуючи свої пригоди в літературних творах. Сент-Екс, як його називали друзі, знав небо, як свої п’ять пальців.

За своє життя Екзюпері створив чимало літературних шедеврів, які по праву визнані надбанням світової культурної спадщини.

Сент-Екзюпері А. де. Земля людей ; Нічний політ ; Воєнний пілот / А. де Сент-Екзюпері ; пер. з фр. В. Б. Чайковського; худож.-оформ. О. А. Гугалова. – Київ : Довженко БУКС, 2017. – 315 с.

«Земля людей» – найвідоміший після « Маленького принца» твір Антуана де Сент-Екзюпері. Це – збірка невигаданих епізодів з життя автора, спогадів, роздумів. Тема та ж сама – люди, їх праця, що перетворює землю, їх стосунки, їх думки і цивілізація.

У 1939 році твір відзначено великою премією роману Французької академії.

До книжки також увійшов роман «Воєнний пілот» та повість « Нічний політ».

Сент-Екзюпері Антуан де. Маленький принц / Антуан де Сент-Екзюпері; пер. з фр. О. Жупанського. – 6-те вид. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 64 с.

Видатний французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері був відважним льотчиком. Одного разу на своєму маленькому поштовому літаку він навіть перелетить Атлантичний океан.

Це був світовий рекорд. Якось письменник зазнав аварії над Лівійською пустелею. Доки він 10 днів ремонтував літак, до нього навідувався маленький пустельний лис. Вони заприятелювали. Згодом після тієї пригоди Екзюпері написав свій найгеніальніший твір-казку «Маленький принц»… Проілюстрував книжку відомий український книжковий графік Владислав Єрко. У казці також використано деякі малюнки Антуан де Сент-Екзюпері.

Сент-Екзюпері А. де. Маленький принц : повість / Антуан де Сент-Екзюпері ; пер. з фр. Л. Кононовича. – Львів : Кальварія, 2009. – 96 с.

Українські читачі тепер можуть відкрити для себе цю всесвітньої слави казку з ілюстраціями, котрі власноруч створив і побачив на сторінках своєї книжки автор.

Сент-Екзюпері А. де. Молитва / А. де Сент-Екзюпері // Шкільна бібліотека. – 2017. – № 1. – С. 11.

 

«Молитва» Екзюпері, написана в один з найважчих моментів його життя, нагадує нам про найголовніше. Нам би всім задуматися про речі, які він просить: «…Навчи мене мистецтву маленьких кроків».

Сент-Екзюпері Антуан де. Планета людей / Антуан де Сент-Екзюпері ; пер. з фр. А. Перепадя. – Київ : Дніпро, 1968. – 319 с.

Антуан де Сент-Екзюпері, цей знаменитий поет-мислитель і пілот-винахідник, став героїчною легендою Франції в той час, коли на зміну героям і легендам приходили виконавці і статистика. Як живий, він посміхається до нас широкою сердечною усмішкою у мільйонах книг, позбавлених спокусливого сюжету і все ж таки чи не найбільш читаних на всіх континентах.

Сент-Экзюпери А. де. Планета людей : романы / А. де Сент- Экзюпери ; пер. з фр. М. Ваксмахера, Н. Галь. – Киев : Молодь, 1986. – 176 с.

В книгу известного французского писателя Антуана де Сент-Экзюпери включены два его произведения – «Ночной полет» и «Планета людей», исполненные безмерной любви к жизни, упорного стремления понять свое время и чувства великой ответственности перед людьми.

Сент-Екзюпері Антуан де. Твори / Антуан де Сент-Екзюпері. – Київ : Молодь, 1973. – 353 с.

До збірки увійшли такі твори як:  «Нічний політ», «Планета людей»,

«Військовий льотчик», «Маленький принц».

 

Арабески до повісті «Планета людей»

[80 років тому вперше опубліковано цю книгу А. де Сент-Екзюпері] // Шкільна бібліотека. – 2019. – № 10. – С. 29-33.

Публікації про Антуана де Сент-Екзюпері

 

Антуан де Сент-Екзюпері і його троянда:

[про сімейне життя письменника з дружиною Консуело Гомес Карільйо] // Шкільна бібліотека. – 2017. – № 2. – С. 87-89.

Фатальний міраж Сент-Екзюпері

[про переліт через Атлантичний океан] // Позакласний час. – 2018. – №6. – С. 36-38.