29.04.2020
Поділитись в соцмережах:

Основи психології : Підручник / За заг. ред. О. В. Киричука, В. А. Роменця. – Вид. 6-те, стереотип. – К. : Либідь, 2006. – 632 с.

Створюючи підручник «Основи психології», авторський колектив виходив з необхідності переосмислити фундаментальні положення, на яких ґрунтується сучасна наука, винайти такі пояснювальні моделі, які б дали змогу адекватно інтерпретувати життєвий досвід людини в усій його складності.

Головне завдання підручника – пробудити у молодої людини прагнення до напруженої духовної праці, бажання зануритися в глибини людського буття, зробити власний внутрішній світ предметом зацікавленої рефлексії, самопізнання і само творення.

Шапар В.Б. Сучасний тлумачний словник / Віктор Шапар. -  Харків : Прапор, 2007. – 640 с.

 Психологічний словник містить близько 2500 термінів, які відбивають сучасний стан психологічної науки. У ньому представлені понятійний, методологічний і концептуальний апарати основних галузей психології. У словнику значну увагу приділено термінам психоаналізу та інших напрямків психології, а також методикам, що дозволяють досліджувати глибинні характеристики людської особистості.

Клейнман П. Психологія 101: факти, теорія, статистика, тести й таке інше! / Пол Клейнман. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 240 с.

 

Пол Клейнман – американський журналіст, блогер письменник і талановитий популяризатор науки.

«Психологія 101: факти, теорія, статистика, тести й таке інше!» - справжній путівник у світі класичної та сучасної психології для тих, хто вперше зацікавився цією наукою або прагне зрозуміти себе та поведінку людей. Отримати просте й зрозуміле пояснення складних наукових термінів, познайомитися з популярно та захопливо викладеними біографіями видатних науковців-психологів та основами їхніх викриттів і теорій, які, власне, і сформували сучасну психологічну науку, дізнатися про класичні т скандальні наукові експерименти й безліч цікавих фактів, які були відомі лише тим, хто займається психологією професійно.

А ще:

  • навчить виміряти кохання за шкалою Зірка Рубіна;
  • намалює психологічний портрет Адольфа Гітлера;
  • розповість про типи психологічних розладів і терапевтичну користь гіпнозу та арт-терапії;
  • познайомитись із теорією шести рукостискань;
  • відкриє теємниці сновидінь, інтелекту та організації пам’яті.

Свааб Д. Ми – це наш мозок / Дік Свааб. – 3-тє вид. -  Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 496 с.

 Дік Свааб – лікар та вчений-нейробіолог зі світовим Ім’ям, який з 1978 по 2005 рік був керівником Нідерландського інституту мозку при Нідерландській королівській академії наук, почесний професор нейробіології в Університеті Амстердаму, лицар ордену Нідерландського лева, автор понад 540 наукових статей і співавтор близько 200 книг. Але жодна з них не спричинила такого шквалу суперечок, як видана 2010 року науково-популярна книга «Ми – це наш мозок».  У 2011 році вона стала науковим бестселером, посівши за популярністю в Нідерландах четверте місце.

Дік Свааб розбиває вщент основні постулати філософів, релігійних діячів та політичних пропагандистів, доводячи: людина, її характер, схильності, сексуальна орієнтація формуються ще в утробі матері під впливом генів та зовнішнього середовища і не можуть бути примусово змінені, виправлені, вилікувані пізніше, а «свобода волі» - такий само нонсенс, як і віра. Єдине, що керує людиною – її мозок.

Фромм Е. Втеча від свободи / Еріх Фромм. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 288 с.

Еріх Фромм – видатний німецький філософ і психоаналітик, один із засновників неофрейдизму, автор книжки «Мистецтво любові та ще низки праць, які вважаються класичними у психології.

Заради неї розв’язували війни та повставали народи, про неї мріяли покоління, їй присвячували гімни й оди… І йдеться не про якусь прекрасну богиню, а про свободу.

Основоположник психоаналізу Зиґмунд Фрейд говорив: «Більшість людей насправді не хочуть свободи, тому що вона передбачає відповідальність, а відповідальність лякає людей». Може, тому втеча від свободи цілком прийнятна для більшості? Еріх Фромм розкриває перед читачем саму суть свободи, чим вона є для сучасної особистості. Чи існує зв’язок між авторитарними режимами та втечею від свободи? Як пояснити той факт, що деякі люди добровільно відмовляються від незалежності, віддаючи перевагу рабству й обираючи конформізм? Чому свобода може спричиняти почуття самотності, страху та безсилля? І чи справді свобода має дві форми – хорошу й погану? Еріх Фромм розглядає феномен свободи і відповідає на ці одвічні питання.

Франкл В. Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі / Віктор Франкл. – 3-тє вид. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 160 с.

 Віктор Франкл – всесвітньо відомий психіатр, психотерапевт, філософ. 1942 року він потрапив до концтабору, де на нього чекали голод, приниження, хвороби, постійна загроза життю. Аналізуючи свою поведінку та поведінку інших в’язнів, Франкл віднайшов стратегії, що утримують людину над прірвою, захищаючи розум від божевілля та дають сенс життю. Свій жахливий досвід виживання він описав у книжці, яка допомогла мільйонам людей віднайти себе та змінити життя. Віктор Франкл доводить, що, тільки-но людина знаходить сенс свого існування, вона отримує сили, щоб здолати будь-які випробування. Поради людини, яка зазнала нелюдських випробувань, варті того, щоб бути почутими.

Берн Е. Ігри, у які грають люди : світовий бестселер із психології стосунків / Ерік Берн. – Харків :Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 256 с.

 Ерік Берн – засновник власної теорії про людські стосунки блискуче пояснює головні причини того, чому відносини заходять в глухий кут, а в колективі виникають непорозуміння. Уся річ в іграх, у які ми майже щодня граємо один з одним упродовж усього життя. Доктор Берн сказав про це: «Більшість людей у сімейних і ділових стосунках постійно грає один з одним в ігри. Поза тим вони прагнуть – зазвичай несвідомо – мати з цих ігор емоційний «виграш», що нагадує виграш у раціональному сенсі, який можна очікувати від виграшу або програшу в такій грі. Ми стикаємося з дивним явищем, яке кожен з нас час від часу спостерігав…»

Берн дотепно пояснює 120 ігор, у які люди грають чи то за власним бажанням, чи то проти нього («Фригідна жінка», «Якби не ти», «Попався, сучий сину», «Кут», «Алкоголік»). Але найпрекрасніше, що він пропонує, -  випробувані, інтелектуально витончені анти ігри, за допомого. Яких ви можете звільнитися від будь-якої з цих ігор – якщо тільки захочете.

О’Конор Д. Системне мислення. Пошук неординарних творчих рішень / Джозеф О’Конор, Ієн Макдермотт ; пер. з англ.. Надія Сисюк. – К. : Наш формат, 2018. – 240 с.

 Наш світ – складна система. Ми не розуміємо багатьох речей, а тому мимохідь стаємо їхніми заручниками. Що більше зусиль докладаємо, то менш досяжною видається наша мета, а старі проблеми повертаються й накопичуються. Щоб узяти контроль над власним життям, варто навчитися системного мислення, адже тільки розуміючи справжнє підґрунтя подій, ми можемо змінювати на краще власні дії та довколишній світ.

Автори, досвідчені НЛП-тренери, розкривають таємниці системного мисленні та пропонують практичні вправи й поради, які допоможуть вирішувати проблеми, застосовуючи творчий підхід, поглянути на ситуацію збоку, мати надзвичайні результати з невеликих зусиль, невимушено керувати бізнесом і вести переговори, а також здійснити революційні зміни у своєму житті.

Ця книжка – потужний інструмент концептуального моделювання, може стати основою проривних рішень у найрізноманітніших сферах діяльності.

Екман П. Теорія брехні. Як визначити брехуна в бізнесі, політиці та приватному житті / Пол Екман. – К. : Компанія ОСМА, 2015. – 320 с. : іл.

 Чи відомо вам, що зазвичай навіть під час десятихвилинної розмови будь-яка людина принаймні тричі бреше? Чи знаєте ви, що детектор брехні насправді викриває не брехню, а лише емоційний стан піддослідного? Чому досвідчені брехуни з легкістю проходять перевірку на детекторі брехні, а багато підозрюваних у збудженому емоційному стані були помилково визнані винними і отримали довічне ув’язнення за злочини, яких не скоювали? Проте викрити брехуна можна навіть за однією з численних ознак поведінки: рухів тіла, жестів, міміки обличчя або обмовок. Треба лише вміти це помітити і проаналізувати. Автор цього світового бестселера вчить викривати приховані емоції інших людей, розпізнавати ознаки брехні, відрізняти брехню від прихованих емоцій і навіть .. брехати.

В книзі подано безліч детальної практичної інформації про брехню і способи її викриття.

Вон Ейкен Д. Можливо все! / Джон Вон Ейкен. – Харків : Клую сімейного дозвілля, 2016. – 352 с.

 Ця книжка для тих:

  • хто хоче вийти із будь-якої кризи з новими можливостями;
  • хто хоче реалізувати свій шанс;
  • хто хоче перетворити поразки на перемоги.

Автор запевняє, що криза – це період прихованих можливостей, час, коли кожен має шанс на успіх. Треба лише правильно ним скористатися! Він дає відповіді на питання, які найбільше турбують кожного. А ще пропонує стратегії та актуальні рішення під час кризи. Вони будуть корисними не лише для бізнесменів та керівників підприємств, а й для всіх, хто хоче досягти мети. Книжка підкаже, як наповнити життя перемогами! Беріть долю у свої руки і переконайтеся – для вас немає нічого неможливого!