Світи книг Ірен Роздобудько

05.03.2020
Поділитись в соцмережах:

Ніжна, як сама весна. Авторка Ірен Роздобудько давно відома як в Україні, так і поза її межами.  Самобутнє відображення стосунків між людьми загалом і звичайної жінки зокрема  - все це приваблює шанувальників пані Роздобудько. А потужний та різноплановий талант справді вражають. Теми та жанри дуже різні – від психологічних  драм до детективних романів.

 Отож,  цієї весни заново відкриємо для себе Ірен Роздобудько та із задоволенням занурюємось у світ її книг!

Роздобудько І. Зроби це ніжно : новели. / І. Роздобудько.– Київ : Нора-Друк, 2013 .– 302 с.

Що можна зробити «ніжно»?

Аж ніяк не те, про що ви подумаєте в першу чергу, беручи до рук цю книгу!

Ніжно дорослий син світ карає дітей. Ніжно і не передбачувано ми заганяємо свого ближнього в глухий кут. Ніжно вбиваємо те, що могло б стати сенсом життя. І так само лагідно прощаємося з мрією, коли вона вже майорить на горизонті…

Роздобудько І. Одного разу… : роман / І. Роздобудько ; передм. Л. Ворониної.– 2-е вид.– Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»,2017 .– 224 с.

Одного разу ми народжуємося на світ. Починаємо шукати сенс життя. Робимо помилки. Розчаровуємося. Падаємо. Злітаємо. Віримо. Зневірюємося. Шукаємо вчителів – або самі стаємо вчителями. Любимо – або не знаходимо любові. Робимо свій вибір – або пливемо за течією. Віримо, що добра перемагає зло – або самі стаємо злом.

Одного разу рам усім хочеться повірити в диво.

Роздобудько І. Подвійна гра в чотири руки : роман / І. Роздобудько ; предм. В. Марченко ; худож. А. Печенізький.– Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2005.–224 с.

Юна Марія Гурчик обожнює дві речі: детективи доктора Шерла та розслідування загадкових  злочинів. Ось і цього разу норовлива генеральська дочка не може відмовитись від нової справи! Убито талановитого інженера, а з його дому викрадено креслення нової моделі аероплана. Ниточка розслідування приводить Мусю до пароплава «Цариця Дніпра». Десь на його палубі серед респектабельних пасажирів зачаївся вбився… Не вагаючись, відчайдушна дівчина  вирушає у смертельно небезпечний круїз.

Роздобудько І. Прилетіла Ластівочка : роман / І. Роздобудько.–Київ : Нора-Друк, 2018.– 304 с.

Наприкінці ХХ століття в США, в будинку для літніх людей, помирає дивний пацієнт з прізвищем, яке американця важко вимовити – Леонтович. Хто ця людина? Він називав себе братом відомого українського композитора – справжнього автора різдвяної пісні, відомої в світі під назвою Carol of the Bells. Чому авторство цієї чудової мелодії приписують іншій людині?

Роздобудько І. ЛСД. Ліцей слухняних дружин : роман / І. Роздобудько ; передм. Т. Вергелес.– Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»,2013.– 320 с.

Ідеальні дівчата з ідеальним вихованням… Невже вони жертви таємної змови проти людства, яка існує з незапам’ятних часів? Мета її – виховати слухняних і безпорадних жінок, покірних рабинь для майбутніх чоловіків. Коли гине вихованка одного з елітних навчальних закладів, приховати інформацію не вдається, бо є ті, кому не байдужа доля дівчат…

Роздобудько І. Мандрівки без сенсу і моралі / І. Роздобудько .– Київ : Нора-Друк, 2011.– 192 с.

Ірен Роздобудько в своїй книзі переконує нас, що «світ малий», та пропонує змінити картинку і відкрити двері до іншої реальності.

Саме це є найпривабливішим у мандрах – перестрибувати часову прірву і потрапляти і невідоме. Варто налаштуватися на трансляційні хвилі, які охоплюють в кожній незнайомій місцевості, і тоді заговорить і каміння…

Роздобудько І. Все, що я хотіла сьогодні. Лікарняна палата / І. Роздобудько ; передм Л. Ворониної .-2-е вид., стер.–  Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014.– 240 с.

Сьогодні вона дізналась, що цей сонячний день – останній у її житті. Досі Мирослава переймалась простими побутовими турботами: дім,, робота, чоловік… Чи наважиться вона хоча б тепер повернути жадане й давно забуте відчуття справжнього ЩАСТЯ? Як їй про жити свій останній день?

До книги також увійшов твір «Лікарняна повість»: оптимістична історія про те, як почати цінувати найдорожчий Божий дар – здоров’я, як довіритись тим, хто робить свою справу, і як почати життя заново.

Роздобудько І. Гра в пацьорки : збірка оповідань / І. Роздобудько.– Київ : Нора-Друк, 2010.– 240 с.

«Гра в пацьорки» - збірка оповідань, написаних в різні роки.

Пацьорки – дрібний різнокольоровий бісер. Ним можна вишити гарну картину, а можна розсипати по підлозі і ніколи не зібрати до купи. Власне, все наше життя – гра в пацьорки. І від того, як ти використовуєш ці «дрібниці шиття», залежить, чи складуться вони у візерунок.