Останній український тореодор

29.01.2020
Поділитись в соцмережах:

«Дарувати комусь радість – це ж і самому радість! І може, це найбільша радість на світі… І якщо ти можеш подарувати комусь несподівану радість – даруй не вагаючись!» - так казав відомий український письменник В. Нестайко, твори якого написані для дітей.

Його світ – тонкий візерунок дитячої казки, сплетений із тисячі чарівних образів і найдивовижніших створінь. Його світ – ніби золотаве мереживо сяйва кожного з нових поколінь. Здається, він говорить тими самими словами і малює тими самими пензлями, що й сотні інших письменників і казкарів, але чомусь його творів не можна випустити з рук, не дочитавши до кінця.

Нестайко В.З. Дивовижні пригоди в лісовій школі : Загадковий Яшка. Сонячний зайчик і Сонячний вовк / В.З. Нестайко. – Харків : ВД «Школа», 2017. – 128 с.

Легка, життєрадісна, сповнена доброго гумору книга розповідає про  веселі, дотепні пригоди зайчика, їжачка та їхніх однокласників, учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання.

Нестайко В.З. Неймовірні детективи / В.З. Нестайко. – Київ : Країна Мрій, 2014. – 400 с.

Женя Кисіль і Вітасик Дорошенко, звичайні київські школярі, ніколи не думали, не гадали, що їм доведеться розпутувати загадкові злочини з присмаком містики. Проте хіба можна лишитися осторонь, коли поруч коїться неймовірний детектив? І коли допомоги потребують капітани міліції ?.. Захопливі повісті  відомого дитячого письменника Всеволода Нестайка запрошують юного читача приєднатися до карколомних пригод, взяти участь у розслідуванні й опинитися віч-на-віч  із загадками, пояснення яких іще не знає сучасна наука.

Нестайко В.З. Дивовижні пригоди в лісовій школі : Таємний агент Порча і козак Морозенко. Таємниці лісею «Кондор» / В.З. Нестайко. – Харків : ВД «Школа», 2014. – 128 с.

Легка, життєрадісна, сповнена доброго гумору книга розповідає про веселі, дотепні пригоди зайчика, їжачка та їхніх однокласників, учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання, а також про новостворений пташиний лісей.

Нестайко В.З. Тореодори з Васюківки : Трилогія про пригоди двох друзів: нова авторська редакція з новими епізодами / В.З. Нестайко . – Київ, 2016. – 544 с.

Важко знайти в нашій літературі щось настільки веселе, талановите й дотепне, як ця неперевершена книга Всеволода Нестайка, якого часто називають Гоголем сучасної української дитячої літератури. Перед вами – нова авторська редакція роману, позбавлена деяких неминучих ідеологічних нашарувань минулої доби,  деталей , незрозумілих сучасному, а тим паче майбутньому читачеві. У книзі чимало нових надзвичайно веселих епізодів.

Нестайко В.З. Найновіші пригоди їжачка Колька Колючки та зайчика Косі Вуханя / В.З. Нестайко . – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. – 159 с.

В цій книзі читач знову зустрічається зі своїми улюбленими героями. Пригоди відбуваються у спеціалізованій лісовій музичній школі з ведмежою мовою викладання, яку організував у Казковому лісі Бурмило Михайлович Ведмідь.

Нестайко В.З. В країні Місячних Зайчиків ; Сонячний зайчик і сонячний вовк : Казкові повісті / В.З. Нестайко ; Худож. О. Воронкова . – Київ : Країна Мрій, 2014. – 72 с.

Маленька Нуся під покровом ночі вирушає до країни Місячних Зайчиків, аби з’ясувати чим мав закінчитися її сон. І тут починаються справжні пригоди, адже Нусі доведеться врятувати хлопчика Цибульку від злої Баби Яги.

Нестайко В.З. Пригоди журавлика : Казкова повість / В.З. Нестайко ; Худож. О. Чичик. – Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. – 96 с.

Хто сказав, що журавлик неодмінно мусить журитися ? Наш журавлик із цим категорично не згоден, адже народився вельми життєрадісним. Ця риса характеру допоможе пташеняті у великому місті, куди він вирушає, щоб визволити друга.

Нестайко В.З. Супер «Б» з «фрикадельками» : Повісті / В.З. Нестайко ; Іл. Ю. Радіч. – Київ : Компанія ОСМА, 2016. – 288 с.

До збірки увійшли повісті «Одиниця з обманом» і «П’ятірка з хвостиком» у новій авторській редакції, а також повість «Супер «Б» з «фрикадельками». У цих творах вирує  шкільне життя з йог радощами і прикрощами , веселими і сумними подіями.

Нестайко В.З. Космонавти з нашого будинку / В.З. Нестайко ; Іл. Ю. Радіч-Демидьонок. – Київ : Країна Мрій, 2013. – 352 с.

До пропонованої книжки класика української дитячої літератури Всеволода Нестайка увійшли повість «Пригоди Грицька Половинки » та кілька яскравих оповідань про життя школярів, їхні веселі пригоди і справжню дружбу.

Нестайко В.З. Одиниця з обманом : Повісті й оповідання / В.З. Нестайко. – Харків : ВД «ШКОЛА», 2011. – 320 с.

У виданні, за згодою автора, було зроблено деякі редакційні зміни, зокрема замінено деякі фрагменти, пов’язані з певними історичними та ідеологічними моментами, які були б незрозумілі або нецікаві сучасному юному читачеві.