Я сміявся і плакав з любов’ю

13.11.2019
Поділитись в соцмережах:

«Умираючи, кажу вам усім:ніколи не сміявся без любові до вас усіх,до сонця, до вітру, до зеленого листу.»

Остап Вишня

Його називали найбільш тиражним українським письменником і творцем нового жанру – «усмішок». Іскрометний гумор Остапа Вишні знайомий кожному з нас зі шкільної лави. Його по справжньому любили і читали, і в місті, і в селі. Він жартував, висміював, іронізував, незважаючи на трагізм його життя.

Вишня Остап. Мисливські усмішки / Остап Вишня. – Харків: Фоліо, 2007. – 255 с.

 Герой «Мисливських усмішок», який є й оповідачем, - трохи хитрий, трохи дивакуватий у своєму священнодійстві збирання на полювання,в очікуванні зайця або лисиці, в поверненні додому – здебільшого без здобичі або і без рушниці чи шапки. Але завжди він іронічний до себе, доброзичливий і наївний, як дитина. І головне для нього – не трофей, а спілкування з природою.

Нариси і фейлетони з циклів «Зенітка» і «Весна-красна», що увійшли до книжки, також іскряться неповторним «вишневим» гумором.

Вишня Остап. Твори: в 4 т. Т.1. Усмішки, фейлетони, гуморески, 19519 – 1925 / Остап Вишня. – Київ: Дніпро, 1988. – 526 с.

До тому ввійшли усмішки, фейлетони, гуморески Остапа Вишні (Губенка Павла Михайловича, 1889 - 1956). З перших кроків своєї літературної діяльності видатний український радянський сатирик і гуморист піднімав важливі питання соціального і політичного життя країни, нещадно викривав усе, що заважало рухатися вперед.

Вишня Остап. Твори: в 4 т. Т.2. Усмішки, фейлетони, гуморески, 1925 – 1933 / Остап Вишня. – Київ: Дніпро, 1988. – 461 с.

До тому ввійшли усмішки, фейлетони, гуморески Остапа Вишні. Різноманітні за тематикою, твори видатного українського сатирика й гумориста в переважній більшості актуальні й сьогодні, бо в ім’я торжества добра й справедливості таврують зло в будь-яких його проявах.

Вишня Остап. Твори: в 4 т. Т.3. Усмішки, фейлетони, гуморески, 1944 – 1950 / Остап Вишня. – Київ: Дніпро, 1989. – 398 с.

Нищівна сила слова найпопулярнішого в післявоєнний час гумориста і сатирика спрямована проти фашизму, українського націоналізму, фальшивої буржуазної демократії. Поряд з цими гострополітичними творами – тут і високо поетичні усмішки про людей, що прикрашають нашу землю, славлять трудовими здобутками Батьківщину.

Вишня Остап. Твори: в 4 т. Т.4. Усмішки, фейлетони, гуморески, 1951 – 1956 / Остап Вишня. – Київ: Дніпро, 1989. – 606 с.

Зі щирою любов’ю та доброзичливою усмішкою змальовуючи людей праці, письменник нищівно таврує дармоїдів, пристосуванців, окозамилювачів, бюрократів, висміює ледарів, халтурників, хапуг,людців без совісті і честі. Більшість із його творів і сьогодні – гостра зброя в боротьбі проти всіляких «антигероїв» у нашому радянському житті.

До тому ввійшла також цікава підбірка неопублікованих матеріалів, листи, щоденникові записи.

Вишня Остап. Вибране / Остап Вишня. – Харків: Прапор, 1981. – 304 с.

Павло Михайлович Губенко, широко відомий під літературним псевдонімом Остапа Вишні – неперевершений майстер сміху, письменник багатогранного обдарування. В його творчому доробку читач знайде гострі памфлети, дошкульні сатиричні оповідання, ліричні мисливські усмішки й веселі гуморески. Є в нього і нариси, в яких оспівується краса нашого життя, прославляються передовики сільського господарства й промисловості, діячі культури і мистецтва.

Вишня Остап. «Мисливські усмішки» та інші оповідання / Остап Вишня. – Донецьк: ТОВ ВКФ «БАО», 2008. – 288 с.

До книги увійшли «Мисливські усмішки» та інші оповідання письменника. Їм властиві не лише народна дотепність і колоритна мова, а й справді поетичне відтворення природи, що виховує у читачів любов до рідного краю.

Здоровий гумор та нищівна сатира роблять ці твори надзвичайно актуальними.

Вишня Остап. Вишневі усмішки / Остап Вишня ; упоряд. І. Зуба. – Київ: Дніпро, 1985. – 367 с.

До збірки увійшли кращі твори письменника-сатириста Остапа Вишні. Усмішки сповнені веселого гумору, глибокої любові до людини, до рідної природи, непримиренності до антиподів нашої соціалістичної моралі, радянського способу життя.

Вишня Остап. Вибране / Остап Вишня. – Київ: Молодь, 1989. – 208 с.

До збірки увійшли кращі твори видатного українського радянського письменника-гумориста Остапа Вишні.