Чудова осінь

15.10.2019
Поділитись в соцмережах:

Осінь часто звуть чудовою, замріяною, золотою. Слухаєш, спостерігаєш природу в осінні дні й відчуваєш її урочисту красу. У ній поєднались чарівність барв теплого літечка з першими подихами наступних зимових холодів. І саме в таку пору хочеться взяти до рук цікаву книгу, сісти біля каміну, запарити чай з лимоном, укутатися теплою ковдрою і почитати…

Лачина А. Кохання під зіркою Сіріуса / А. Лачина ; пер. з польської  Н. Зотової. –  Харків : ВД «Школа», 2019. – 496 с. – ­ (Серія «Сучасна європейська підліткова книга».)

У третій книзі трилогії Анни Лачиної продовжується романтична історія дівчини Магди. Невпевнена в собі, з почуттям провини і низькою самооцінкою, вона веде блог під ніком «Дощова». Одного разу вона ненароком губить свій вірш ­­– і починається незвичайна низка подій-зустрічей-почуттів. Цей вир захоплює редактора шкільної газети «окулярника» Анджея, бунтівника та грубіяна Роберта, волонтерку з притулку для тварин Ізу та ще багатьох людей… І як же в цій круговерті відшукати своє кохання ? Або як не проґавити його, адже часто воно ховається зовсім не там, де ми його шукаємо?

Городний О.О. Слова-зоряниці : вірші, загадки, скоромовки, казки, лічилки. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 96 с.

Чергова книжка Олексія Городнього містить вірші, загадки, скоромовки, лічилки, казки, які допоможуть батькам, вихователям і вчителям довірливо спілкуватися з дітьми, а дітям не тільки почерпнути нові знання, а й краще зорієнтуватись у таких питаннях як дружба, родина, природа, екологія, духовність.

Костенко Л. В. Річка Геракліта / Л. Костенко ; упоряд. та передм. О. Пахльовської ; худож. С. Якутович. – Київ : Либідь, 2011. – 288 с.

Літературно-філософські роздуми видатної української поетеси виливаються у багатоголосну симфонічну поему, де тріумфує неприборкана стихія людських почуттів.

Далє. Ш. Ягідна фея Суничка. Таємниця Ягідного лісу. – Харків, 2017. – 27 с.

Фея Суничка розгублена. Її чарівна паличка зникла, а суниці раптом стали синього кольору. Як таке могло статися? А ще в Ягідному лісі  з’явився таємничий пан Лиходій, якого бояться всі навколо. Можливо, чарівна паличка в нього ? Ягідна фея вирішує з’ясувати це і разом з друзями вирушає назустріч пригодам.

Суворова Л. В. Пригоди в чарівному лісі : Казки / Л.В. Суворова. – Київ : Еко-продакшн, 2008. – 175 с.

Книжка «Пригоди в чарівному лісі» – друга збірка казок в авторській обробці головного редактора газети « Казковий вечір», що виходить у рамках національної програми підтримки книговидання.

Декілька років з усіх куточків України діти надсилали розповіді про звірят, пташок та інших лісових мешканців до редакції «Казкового вечора». За сюжетами маленьких письменників Людмила Суворова створила казки.

Мацко І. Перехідний вік… моєї мами : повість / Ірина Мацко. – Київ : ВЦ «Академія», 2017. – 128 с.

Їй не подобається у собі все. У свої тринадцять Аля гостро переживає непорозуміння в сім’ї. Допитливо приглядається до мами, в якої свій «перехідний» вік. Її бентежать стосунки з однокласниками, перші місячні, пригоди в таборі, поцілунки і пробудження кохання… І щось дуже важливе відкриває мамина розповідь про її перше кохання.

Порозуміння завжди можливе, якщо його прагнути, – переконують події повісті Ірини Мацко «Перехідний вік… моєї мами».

Сухомлинський В.О. Найгарніша мама : Казки. – Харків : Белкар-книга, 2017. – 48 с.

До збірки ввійшли кращі казки про тварин відомого українського педагога і письменника Василя Сухомлинського. Вони вчать маленьких читачів любити батьківщину, її природу, поважати старших і допомагати меншим, бути добрим, кмітливим, працьовитим.

Ягелло Йоанна. Зелені мартенси : повість / Йоанна Ягелло ; пер. з пол.Ярослави Івченко. – Львів : Урбіно, 2018. – 216 с.

На думку Фелікса, школа нагадує фронт, на якому точиться безупинне суперництво. У кого крутіший смартфон ? Хто прийшов у фірмових шмотках? Але Фелікс не збирається брати участі в цих змаганнях: у нього набагато серйозніші проблеми, до того ж, доводиться на невизначений час стати головою родини. Його мати знайшла роботу за кордоном, батько давно має нову родину, а молодша сестра наближається до небезпечного підліткового віку і, як більшість її однолітків, аж ніяк не схильна до хатніх обов’язків.

Отилія теж не схожа на своїх однокласників: барвистий одяг, руде волосся, зайва вага, і улюблені зелені мартенси.

Не дивно,що Фелікс одразу звертає увагу на Опту.

Лісові дива : Вірші, казки. / Упорядник Г. М. Кирпа – Харків : Белкар-книга, 2014.– 48 с.

До збірки увійшли кращі вірші та казки про тварин і природу відомих українських авторів.

Мовчун Л. Арфа для павучка. – Львів : Вид. Старого Лева, 2012. – 47 с.

Павучок Карпик, який майструє особливу місячну арфу, гробачок Хро, котрий влаштовує собі домівку у великому жовтому яблуку, кошеня з білою лапкою, котре шукає тиш, та інші герої цієї книги.

Романчук В.Р. Джерело наснаги : Повість, оповідання / Романчук В.Р. – Рівне, 2011. – 144 с.

Будь-яка успішна кар’єра має свій початок. Як із сільського вчителя-початківця можна стати визнаним педагогом? Багато залежить від того, з ким починаєш і як починаєш свої перші кроки. Саме так думає герой повісті, неначе гортаючи пожовклі від часу сторінки свого давнішнього щоденника, котрого він започаткував, коли йому було 17 років.