Всі хороші книги схожі одна на одну: вони правдивіші за життя

19.07.2019
Поділитись в соцмережах:

Людина не для того створена, щоб терпіти поразки.

Людину можна знищити, але її не можна перемогти.

Е. Хемінгуей

21 липня ми відзначатимемо день народження одного з найвідоміших і найцікавіших письменників усіх часів – Ернеста Хемінгуея. Про нього знають абсолютно всі, як мінімум, завдяки "Старому і море". Але і крім цього, у журналіста та письменника було дуже багато оповідань і есе, якими зачитуються практично всі. У Ернеста Хемінгуея непроста доля, яка наклала сильний відбиток на його творчість. Складна особисте життя, важке дитинство – все це знайшло своє відображення в романах визнаного класика.

Хемингуэй Э. Старик и море / Э. Хемингуэй ; предисл. Я. Засурского, Р. Самарина. – М. : Мол. гвардии, 1980. – 103 с.

В повісті відомого американського письменника розповідається про життя і нелегкий труд  кубинських рибалок.  За цю повість автору в 1953 році була присуджена Нобелівська премія. В книгу включений популярний літературно- критичний нарис про творчість Е.Хемінгуея.

Хемингуэй Э. Избранное / Э. Хемингуэй ; послесл., сост. и примеч. Б. Грибанова. – М. : Просвещение, 1984. – 304 с.

В збірку включені твори американського письменника Е. Хемінгуея: « Старий і море», розповіді « Непереможений», « Вбивці», « Сніги Кіліманджаро», « Метелик і танк», « Ніхто ніколи не вмирає», «Викриття» та інші., п’єса « Пята колона».

Книга закінчується післямовою  Б. Грібанова, присвяченою життю і творчості Е. Хемінгуея, і забезпечена коментарями.

Хемингуэй Э. Фиеста (И восходит солнце) ; Прощай, оружие! : романы ; Старик и море : повесть ; Рассказы / Э. Хемингуэй ; сост., вступ. статья и примеч. Б. Грибанова. – М. : Худож. лит., 1988. – 558  с.

В книгу з творами найвідомішого американського письменника Ернеста Хемінгуея (1899– 1961)  увійшли романи « Фієста» ( «І сходить сонце»), «Прощавай зброя!», повість « Старий і море» і розповіді написані в різні роки.

Хемінгуей Е. Райський сад ; Острови в океан і: романи / Э. Хемингуэй ; пер. з англ. В. Митрофанов. – Київ : Дніпро, 1989. – 590 с.

«Райський сад» і « Острови в океані» – посмертно опубліковані романи видатного американського письменника, об’єднані темою творчості та особистого життя митця; долі їх героїв змальовано в складних, драматичних, а часом і екстремальних  життєвих обставинах.

Хемингуэй Э. Райський сад : роман ; Опасное лето : повесть / Э. Хемингуэй ;  пер. с англ. В. М. Погостина. – М. : Прогресс, 1988. – 320 с.

В збірку Ернеста Хемінгуея увійшли невідомі читачам роман і повість.

Роман « Райский сад» розповідає про подорож молодого письменника Девіда Берна і його дружини по півдню Франції і Іспанії. Поїздка призводить до ускладнення у  стосунках, Кетрін знищує все написане чоловіком…

Документальна повість « Небезпечне літо» знайомить читачів з останньою поїздкою письменника в Іспанію, розповідає про сміливу професію тореадорів, з якими Хемінгуей був в хороших стосунках все життя.

Хемінгуей Е. Фієста ; По кому подзвін : романи / Э. Хемингуэй ; пер. з англ. М. Пінчевський. – Київ, 1984. – 519 с.

В романі « Фієста» розповідається про людей «Втраченого покоління» в період після першої світової війни.

Тема роману « По кому дзвонить дзвін» – боротьба іспанського народу проти фашизму.

Хемінгуей Е. Твори в 4 томах. Том 1. Романи та цикли оповідань / Э. Хемингуэй. – Київ : Дніпро, 1979. – 717 с.

До першого тому чотиритомного видання творів видатного американського письменника Ернеста Хемінгуея ввійшли кілька збірок оповідань, повість «Весняні води», а також романи « І сонце сходить» (« Фієста») та « прощавай, зброє» – твори про знівечені долі молодих людей так званого « втраченого покоління» після першої світової війни.

Хемінгуей Е. Твори в 4 томах. Том 2. Роман. Оповідання. Пєса / Э. Хемингуэй. – Київ : Дніпро, 1980. – 694 с.

До другого тому творів  видатного американського письменника Ернеста Хемінгуея ввійшли книги « Зелені узгір’я Африки», « Маєш і не маєш», п’єса « П’ята колона» кілька циклів оповідань та вибрана публіцистика.

Хемінгуей Е. Твори в 4 томах. Том 3. Романи, повість та оповідання / Э. Хемингуэй. – Київ : Дніпро, 1981. – 663 с.

У третьому томі вміщено роман « По кому подзвін» про боротьбу іспанського народу проти фашизму та твори 50-х років – оповідання, повість « Старий і море» та роман « За річкою, в затінку дерев».

Хемінгуей Е. Твори в 4 томах. Том 4. Нарис, спогади, роман, оповідання, публіцистика Э. Хемингуэй. – Київ : Дніпро, 1981. – 718 с.

До четвертого тому ввійшли посмертно опубліковані твори Е. Хемінгуея « Небезпечне літо», «Свято, що завжди з тобою», роман « Острови в океані», «Оповідання про Ніка Адамса», вибрані репортажі, публіцистика, вірші.