Новинки краєзнавчої літератури

25.10.2018
Поділитись в соцмережах:

Качуровська А. Тебе люблять : поезії / Анастасія Качуровська . – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 36 с. – ISBN 978-966-416-562-1.

Ця збірка – це емоції, думки та переживання молодого серця. Кожна рима, кожен сенс, кожна літера й задумка є виключно особливістю авторки – нишпорити у маленькому і шукати грандіозне.

Гридін С.  Віраж  : повість  / С.  Гридін . - Київ : Академія, 2017 . - 128  с. - ISBN 978-966-580-537-3.

Вони живуть у паралельних світах. В Олександра — молода дружина і маленька донечка, робота, яка цілком влаштовує, й відлагоджене повсякдення. Тарик, син багатія, намагається ненастанно загрібати всі «радощі життя» — алкоголь і наркотики, відпадні «тьолки», «круті тачки», сумнівні розваги. Після однієї з чумних гулянок під колесами автомобіля, за кермом якого опинився очманілий Тарик, гине Олександрова донечка. Після цієї неймовірної трагедії йому дає сили жити тільки жага помсти негідникові, якого прикриває грошовитий батько. Дістати зброю було складно. Ще важче — вистрелити, дивлячись в очі «зеленому мажорові», душу якого нарешті почало бентежити щось людське. На віражі неймовірних випробувань вихід він усе-таки знайшов.

Самчук В. Свічі моєї не гасіть : вибране / В.  Самчук  ; худож. Р. Самчук. - Рівне : Волинські обереги, 2017. - 208 с. - ISBN 978-966-416-506-5.

У цю збірку  яку ввійшли вибранні поезії та проза з двох попередніх книжок «Каркаде» і «Тобі емоції справжні», а також твори написані у 2014-2017 роках, які друкуються вперше. Задушевні, щирі вірші та проза захоплять тебе напругою почуттів, відвертістю емоцій, глибокими роздумами над сенсом життя.
Вони надихатимуть силою духу, оптимізмом, радістю світосприймання – світлими імпульсами мужнього серця молодої поетеси, громадської діячки, яка з вдячністю Богу, з вірою у себе навчилася з гідністю долати посланні долею випробування.
Книжка присвячена світлій пам’яті про Вікторію Самчук, Людину з великої літери.

Інва.net : інформ. бюл. для людей з особливими потребами / Рівнен. обл. універс. наук. б-ка ; голов. ред. Р. Щербан. – Рівне, 2018. – Вип. 33. – 73 с. : іл.

Вже більше 15 років виходить інформаційний бюлетень «Ін-ва.net». Видання спрямоване допомагати підвищувати обізнаність і поінформованість з різноманітних питань життєдіяльності. Тут можна прочитати різні історії людей, які попри всі труднощі подолали недуги, допоможуть подивитися на власні проблеми по-іншому, стати хоч трохи сильнішими, успішнішими і бути щасливими.

Береза Ю. П. Ми – у грі! Історія футболу – у дотепному слові / Ю. П. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 92 с. -  ISBN 978-966-419-560-7.

Книгу відомого українського письменника, лауреата літературної премії Остапа Вишні Юрія Берези складають поеми про найсвіжіші чемпіонати світу та Європи з футболу. Це своєрідні художньо – публіцистичні з відтінком доброго гумору фіксації непересічних подій, до яких були причетні й гравці збірної України . Також вміщені футболізми та коментаторські шедеври.

Заяц Ніна Микитівна, Данілічева Валентина Федорівна.

З - 408. Історія Рівного у спогадах і не тільки.... - Рівне: О. Зень 2018. - 84 с.

Авторами книги «Історія Рівного в спогадах і не тільки…» є  Ніна Заяц і Валентина Данілічева. У книзі розповідається про життя обласного центру, зокрема, через історії відомих його мешканців.У своїх спогадах Ніна Заяц описує події німецького окупаційного періоду в Рівному 1941-1944 років. Згадує моторошні та трагічні епізоди – бомбардування, арешти, розстріли української інтелігенції в урочищі Видумка.

Упорядкувала спогади рівнянки старший науковий працівник відділу історії музею Валентина Данілічева, яка підтримувала з Ніною Заяц товариські стосунки. Тривають вони і з родичами Ніни Заяц, які доповнюють унікальну колекцію раритетів, котрі свого часу пані Ніна передала краєзнавчому музею Рівненської області.

Баковецька-Рачковська І.  Пластилін : детектив з елементами психологізму / І. Баковецька-Рачковська. - Дніпро : Моноліт , 2018. - 256 с. - ISBN 978-617-577-155-6.

«Пластилін» — це кардинально нове слово в сучасній українській літературі. Головний герой роману — журналіст на прізвисько Кекс — береться за розслідування вбивства одинадцятьох своїх колег, заразом поринаючи в глибини власної душі й ув’язаючи в пластиліновій масі людської буденності. Що за істота наважилася скоїти це жахіття? Яким міг би бути мотив? Чи є це ритуальною витівкою релігійних фанатиків або кровожерною помстою зневіреної коханки? Чим далі заходить розслідування, тим краще для читача відкривається світ головного персонажа з його спостереженнями та внутрішніми переживаннями. Кексові доведеться пройти важкий шлях, щоб розплутати справу, бо, тільки знайшовши вбивцю, він зуміє пізнати себе.

Медвєдєва О. А. Кольорові равлики : О. А. Медвєдєва . – Рівне «Письменницька робітня «Оповідач», 2017 . – 32 с.: іл. – ISBN 978-966-2524-15-4.

У цій книзі ви познайомитесь з дружелюбними, допитливими, милими, іноді кумедними равликами, які стали героями однієї цікавої пригодницької історії. А вона – про розуміння важливого символу міста Рівного – його прапора. Для дітей дошкільного та молодшого віку.

Мельникова В. Серце на ниточці / Віра Мельникова . – Рівне : Волин. обереги, 2018 . – 128 с. – ISBN 978-966-416-570-6.

В книзі Віри Мельникової «Серце на ниточці» знайшла відображення тема війни на українському сході, яка тісно переплітається з реальним життям пересічних українців: стражданнями, розпачем та щасливими хвилинами кохання.

Басараба В. Блекота / Василь Басараба . – Рівне : Волин. обереги, 2018 . – 348 с. – ISBN 978-966-416-544-7.

У новій книзі «Блекота» події розгортаються впродовж ХХ століття. Життя в 30-х роках, війна, окупація, злочинні репресії, від яких потерпають люди волинського села Ясногірка. Трагедія єврейського населення – Голокост. На тлі трагедій – справжні людські стосунки представників різних національностей… Все це у записах, свідченнях очевидців.

Правда життя і фальш імперської історії, ідеологічних перекручувань тоталітарного режиму. Брехливі міфи, що йдуть з глибини століть.

А понад усе – світлі почуття та цінності у стосунках двох молодих людей, наших сучасників Андрія та Дарини, яким належить докопуватися до істини, жити по честі та совісті у нелегкий час.