Школа імені Генріка Сенкевича

07.11.2018
Поділитись в соцмережах:

Споруда школи ім. Г. Сенкевича (нині ЗОШ № 3), згідно з архівними документами Рівненського обласного бюро технічної інвентаризації, побудована 1898 року. Перші учні до неї завітали у 1907-му. У 1912 році Міська дума попросила дозволу найняти це приміщення під чотирикласне міське училище в Рівному. 1914 року в будівлі вже перебувало двокласне Вище початкове училище, а з 1917-го діяла Перша вища початкова школа. Навчання в ній, вперше в Рівному, велося українською мовою.

Українську школу в Рівному польська держава взяла на своє утримання. Офіційна назва її на початку 20-х років (листопад 1922 р. – 1926 р.) була такою: Публічна 7-класова школа № 1 м. Рівне. У ці роки діяльність школи пов’язують з іменем Якова Бичківського, який працював її директором. Саме його іменем тепер назвали вулицю, на якій розташована школа.

Третьою школа стала на початку 30-х років. Місцева польська влада не була зацікавлена витрачати кошти на українські школи, тому на початку 30-х років колишня «семикласівка» влилася в систему польських загальноосвітніх шкіл і волею влади була перетворена на повшехну (загальноосвітню) школу ім. Г. Сенкевича, де викладання велося вже польською.

Джерела:

  1. Погонська В. Це моє місто, а це в ньому я / В. Погонська // Сім днів : рівненський тижневик. - 2012. - N 39. -  С. 20