До 30 років від дня створення Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В. Поліщука

08.07.2021
Поділитись в соцмережах:

До 30 років від дня створення Рівненського обласного клінічного

лікувально-діагностичного центру ім. В. Поліщука

Поліщук Віктор Миколайович (1957–1999) – доктор медичних наук, професор, хірург, діагност, Заслужений лікар України (1993) та засновник діагностичного центру.

В. Поліщук завжди був у професійному пошуку нового. Досвід переймав у Німеччині, Японії та інших країнах з передовими медичними технологіями. Все нове, що винаходили в світовій медицині, хотів спробувати та впровадити у нас на Рівненщині. В. Поліщук одним із перших опанував нову хірургічну технологію і провів у Рівному першу лапароскопічну операцію.

У середині 80-их рр. в Україну почали завозити апарати ультразвукової діагностики. Перший апарат УЗД з’явився і у Рівному. В. Поліщук пройшов додаткове навчання для роботи на такому апараті та почав проводити обстеження.

Рівненський обласний лікувально-діагностичний центр створений за наказом МОЗ України від 28 червня 1991 р. за № 110 і рішенням Рівненського облвиконкому від 2 жовтня 1991 р. за № 190. З дня заснування і до травня 1998 р. заклад очолював В. Поліщук. У грудні 1997 р. Рівненському обласному лікувально-діагностичному центру надано статус клінічного лікувально-профілактичного закладу, який здійснює діагностичну, лікувальну, науково-дослідницьку, навчальну, інформаційну та видавничу діяльність. Постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2000 року за № 298 заклад перейменований на Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр ім. Віктора Поліщука.

Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр ім. В. Поліщука – визнаний лідер в сфері діагностики та надання ряду медичних послуг населенню регіону, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС. Тут застосовуються новітні лікувально-діагностичні методики, найсучасніша медична комп’ютерна техніка, високий рівень підготовки персоналу і європейська культура обслуговування. Діагностичний центр – це 14 сучасних підрозділів лікувально-діагностичного профілю. Центр щорічно здійснює понад 800 тисяч різнопрофільних обстежень та досліджень.

З 1998 р. і до нині на посаді головного лікаря центру – кандидат медичних наук, доцент І. Шумлянський.

На базі діагностичного центру створена Рівненська філія Державної установи «Інститут серця Міністерства охорони здоров’я України», яка забезпечує надання спеціалізованої медичної допомоги з питань кардіології, рентгенендоваскулярної діагностики та лікування, хірургії серця, судинної хірургії. З 1995 р. відкрито кафедру діагностики і медичної інформатики Тернопільського медінституту ім. академіка І. Горбачевського.

В діагностичному центрі вже працює музей Віктора Поліщука. Тут експонується перший в області апарат УЗД, на якому працював Віктор Миколайович.

Джерела:

Корнійчук М. Спалах яскравої зірки / М. Корнійчук // Мед. вісн. – 2000. – 3 листоп. – С. 1.

Невідомі факти з життя легендарного рівненського хірурга та діагноста – Віктора Поліщука [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://vse.rv.ua/article/nevidomi-fakti-z-zitta-legendarnogo-rivnenskogo-hirurga-ta-diagnosta-viktora-polisuka.html (дата звернення : 02.07.2021). – Назва з екрану.

Історія центру [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://rcmdc.com.ua/pro-tsentr.html (дата звернення : 02.07.2021). – Назва з екрану.