До 95 років від дня народження Артура Йосиповича Меремінського

16.05.2021
Поділитись в соцмережах:

До 95 років від дня народження Артура Йосиповича Меремінського

Артур Йосипович Меремінський (1926 - 2007) – вчений в галузі ветеринарних наук, викладач, природолюб, еколог, який неоціненно багато зробив для розвитку природоохоронної діяльності Рівненщини.

Працював завідувачем ветеринарно-біологічної лабораторії в Рівненський області, де займався дослідженням паразитарних захворювань сільськогосподарських та домашніх тварин. В 1960 р. його запросили, як науковця, в Рівненську науково-дослідну ветеринарну станцію.

Вже в 1970-х роках до А. Меремінського прийшла широка відомість в наукових колах, як в Україні, так і далеко за її межами завдяки блискучій розробці системи прогнозування фасціольозу та парамфістоматозу жуйних тварин. За це відкриття Артур Йосипович був нагороджений срібною медаллю ВДНГ (Виставки досягнень народного господарства). Після чого захистив докторську дисертацію і став першим на Рівненщині доктором ветеринарних наук.

В 1979 р. був запрошений на педагогічну роботу завідувачем кафедри природничих і математичних дисциплін Рівненського державного педагогічного інституту. У цей час основним напрямом його наукової роботи було вивчення унікальних ландшафтів, рідкісних та зникаючих видів флори і фауни, з метою вжиття заходів щодо їхнього збереження. Результатом досліджень стали праці: «Туризм і охорона природи», «Природа України та її охорона», «Заповідними стежками», «Рідкісні рослини і тварини Рівненщини», «Основи екології».

З 1997 р. – працював у Рівненському інституті слов’янознавства Київського славістичного університету.

Професор Меремінський брав активну участь в громадському житті інституту, міста і області, був членом Президії обласного товариства охорони природи. Як лектор Обласного товариства «Знання», вів активний здоровий спосіб життя – це давало йому сили і натхнення пропагувати його серед учнівської і студентської молоді. Він був виключно яскравою, творчою і неординарною особистістю. В ньому красиво поєднувались і ветеринарний лікар, і науковець-дослідник, і прекрасний викладач, невтомний мандрівник, талановитий організатор.

Джерела:

Тхор І. В. Меремінський Артур Йосипович / І. В. Тхор // Енциклопедія сучасної Ураїни / НАН України, Наук. тов. ім. Шевченка. – Київ, 2018. – Т. 20 : Медична-Мікоян. – С.213–214.